Platforma Obywatlska rozwiązała struktury w Tychach.

 


platforma-obywatelska-logoWładze śląskiej PO rozwiązały struktury w Będzinie, Tychach oraz Mysłowicach. – Będą budowane od nowa – zapowiada Borys Budka, wiceprzewodniczący PO.

Decyzje w tej prawie podjął zarząd śląskiej PO. Działacze partii zdecydowali, że struktury w Będzinie ma odbudować prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, w Tychach zajmie się tym Maciej Gramatyka. To bliski współpracownik prezydenta Andrzeja Dziuby i przewodniczący rady miasta, a od niedawna rzecznik marszałka Wojciecha Saługi. Wcześniej do Platformy Obywatelskiej nie należał.

Z kolei w Mysłowicach szefem partii został poseł Wojciech Król.

Rozwiązanie struktur oznacza, że dotychczasowi członkowie PO w tych miastach przestaną być nimi w ciągu trzech miesięcy, chyba że sami zapiszą się ponownie do nowych struktur PO.

– Jesteśmy po audycie działania struktur miejskich. Zmiany w tych miejscach są konieczne. W Tychach działało za dużo kół, w Będzinie od jakiegoś czasu trwały konflikty, a w Mysłowicach nic naprawdę się nie działo. Tymczasem za dwa lata są wybory samorządowe. Najwyższy czas na zmiany – mówi Borys Budka, wiceprzewodniczący PO.

Nieoficjalnie wiadomo, że to nie koniec. Od działaczy PO słyszymy, że zmian należy się spodziewać też w Katowicach, gdzie na razie partią kieruje senator Leszek Piechota.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/