Hattrick Nowak, pewne zwycięstwo: Gwarek Ornontowice – Polonia GKS 0:4

ornontowiceTyszanki po raz czwarty w sezonie zgarnęły komplet punktów, wygrywając w wyjazdowym spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice. Cały zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, jednak wszystkich przyćmiła Wiktoria Nowak, która zdobyła trzy bramki.

Zawodniczki naszego klubu mecz zaczęły z wysokiego C, bowiem już w pierwszej minucie miały dobrą okazję do zdobycia gola. Okazję zmarnowała jednak Nowak. Pomimo tworzenia sobie przez polonistki sytuacji, do głosu dochodziły również gospodynie i miały świetną sytuację w 18. minucie. Jedna z zawodniczek Gwarka popisała się kapitalnym uderzeniem z 25 metrów, ale jeszcze lepiej spisała się Magdalena Antkowiak, parując piłkę lecącą w okienko na rzut rożny. Od tej pory piłkarki z Ornontowic przejęły inicjatywę, jednak trwało to do zdobycia pierwszej bramki przez nasz zespół. Po dośrodkowaniu z lewej strony Doroty Hałatek, akcję strzałem z bliskiej odległości zdobyła Nowak.

W drugą połowę tyszanki weszły najlepiej, jak tylko można. Fantastyczne podanie z głębi pola Hałatek wykorzystała Nowak i było już 2-0. To pozwoliło naszemu zespołowi na swobodniejsze konstruowanie akcji i nieco więcej fantazji. Efektem były kolejne sytuacje, ale ani Hałatek, ani Tobiczyk nie wykorzystały dogodnych sytuacji. Kwestią czasu było kolejne trafienie i w 70. minucie spotkania hattricka skompletowała Nowak, wykorzystując podanie po akcji Alicji Stolarczyk. Mimo trzech bramek w zaliczce, Polonia stale atakowała. W efekcie tego padła czwarta bramka – debiutująca Paulina Czechowska pognała prawą flanką, a jej dośrodkowanie zamknęła Tobiczyk.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 30 października (niedziela) w Tychach. Na stadionie przy ul. Andersa Polonia GKS Tychy podejmie rezerwy Rekordu Bielsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 14:00. Zapraszamy!

GKS Gwarek Ornontowice – Polonia GKS Tychy 0-4 (0-1)

29′ 48′ 70′ Nowak, 76′ Tobiczyk

POLONIA GKS: Antkowiak – Wasiak, Płoskonka, Kowalska, Kopczyńska – Błaszczyk (55′ Stolarczyk), Ogierman, Hachuła, Nowak – Hałatek (65′ Czechowska), Tobiczyk.