Szlachetna Paczka 2016 w Tychach.

 


szlachetna-paczkaTrwa XVI edycja Szlachetnej Paczki. To program pomocowy prowadzony przez stowarzyszenie WIOSNA. Co roku gromadzi i łączy tysiące ludzi. W Tychach odbywa się już od 10 lat.

Szlachetna Paczka właśnie zakończyła kolejny etap na drodze do finałowego weekendu – nabór wolontariuszy. Teraz czas na ich przeszkolenie aby mogli zacząć aktywnie działać w terenie.

Niebawem rozpocznie się etap odwiedzin rodzin zgłoszonych do programu Szlachetnej Paczki. Zachęcamy wszystkich tyszan do obserwowania swojej okolicy. Bacznego zwracania uwagi na potrzeby sąsiadów. Może ktoś w Naszym otoczeniu ma ciężką sytuację życiową, popadł w problemy, których sam nie jest w stanie rozwiązać, a często rozwiązanie leży w zasięgu jego ręki, choć nie jest tego świadom. Szlachetna Paczka może przynieść pomoc z nieoczekiwanej strony. Paczka to nie tylko prezent, ale przede wszystkim łączenie ludzi chcących coś zmienić w swoim otoczeniu i życiu.

Zapraszamy do wsparcia akcji poszukiwania rodzin w potrzebie. W tym celu prosimy o kontakt mailowy pod adresem sphrtychy@gmail.com.

Każdy może wspomóc wysiłki wolontariuszy w poszukiwaniu rodzin w potrzebie.

W najbliższą niedzielę tj. 23.10.2016 r. zespół Szlachetnej Paczki  będzie dopingować uczestników Perły Paprocan a start biegu zostanie zainaugurowany pamiątkowym zdjęciem z zawodnikami na linii.


Źródło : http://umtychy.pl/