III liga kobiet : GKS Polonia Tychy zagra w Ornontowicach.

 


gks-polonia-tychy-1Po tygodniu przerwy i meczach kadr wojewódzkich, czas na kolejny mecz III ligi. Tym razem przeciwnikiem będzie Gwarek Ornontowice. Czy tyszanki po raz kolejny wysoko pokonają rywalki?

Obecny sezon dla podopiecznych Łukasza Rakowskiego przebiega zgodnie z przewidywaniami. Wygrane z UKS Gamów, Rekordem II i wysokie zwycięstwo z Wisłą Skoczów (5-0) to adekwatne do klasy drużyny wyniki, które dają jej siódmą pozycję w ligowej tabeli. Trzy pozycje wyżej znajdują się polonistki i to one są zdecydowanymi faworytkami, pomimo niedoświadczonego składu.

Jedną z młodych, która jest jednocześnie czołową strzelczynią zespołu, jest Wiktoria Nowak. Drużynę z Ornontowic darzy szczególnym sentymentem, ponieważ właśnie w meczu z nią, w sierpniu 2015 roku zadebiutowała w lidze i zdobyła debiutancką bramkę: – Takie mecze zawsze miło się wspomina, w końcu zdobyłam pierwszego gola. W niektórych sytuacjach czułam się jednak zagubiona na boisku i popełniłam parę błędów, które dziś wydają mi się nie do pomyślenia. Bardzo pomogła mi jednak Noemi Dziekan, wiele mi podpowiadała – wspomina Nowak.

Polonia w dwóch poprzednich meczach z Gwarkiem wysoko wygrywała. We wspomnianym spotkaniu wynik był 6-1 na naszą korzyść, natomiast w rundzie rewanżowej tyszanki zachowały czyste konto i wygrały 5-0. Te wyniki tylko rozbudzają nasze wyobraźnie na podtrzymanie passy i kolejne wysokie zwycięstwo. – Przeczuwam, że wygramy, ale musi być pełna mobilizacja w naszych szeregach – kończy Nowak.

Początek spotkania w Ornontowicach (ul. Zwycięstwa 7b) o 15:00 w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

Kamil Hajduk