Znakomity występ Oliwii Dąbrowskiej z SKS Tychy w Bolonii.

 


oliwia-dabrowska-jakub-rabczuk-patryk-sakowskiNa strzelnicy pneumatycznej w Bolonii (Włochy) odbyły się finały Europejskiej Ligi Młodzieżowej. Do tej fazy rozgrywek kwalifikowało się osiem najlepszych drużyn z Europy. Polskę reprezentowali tylko pistoleciarze i trzy osobowa drużyna składała się z Oliwii Dąbrowskiej z SKS Tychy i dwóch strzelców Gwardii Zielona Góra – Patryka Sakowskiego i Jakuba Rabczuka.
Osiem startujących drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Polacy trafili do grupy z Czechami, Chorwacją i Łotwą. W każdym meczu zawodnicy nr 1 każdego kraju rywalizują między sobą i podobnie jest z zawodnikami nr 2 i nr 3. We wszystkich meczach z najlepszymi zawodnikami drużyny przeciwnej walczył Patryk Sakowski, z nr 2 występował Jakub Rabczuk, a z nr 3 startowała Oliwia Dąbrowska. 

Na inaugurację Polacy pokonali Czechów 16:8. W drugim meczu spisali się jeszcze lepiej, ogrywając Chorwację 17:7, a w meczu decydującym o awansie do finału wygrali z Łotwą 15:9.

Z kompletem zwycięstw Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do rywalizacji o złoty medal z Ukrainą. W finale każdy zawodnik strzela 20 strzałów i każdy kolejny strzał jest oceniany przez sędziów i za lepszy otrzymuje się dwa punkty. Na stanowisku nr 1 Patryk Sakowski wygrał z Bohdanem Kyrylenko 21:19. Na stanowisku nr 2 Jakub Rabczuk był lepszy od Maksyma Horodynetsa 22:18, ale porażka Oliwii Dąbrowskiej z Oleną Jakuszewą 13:27 spowodowała, że to Ukraina wywalczyła złoto, a Polakom pozostało się cieszyć ze srebrnych medali. Mimo że Patryk Sakowski jak i Jakub Rabczuk w strzelaniu finałowym okazali się lepsi od swoich konkurentów, to łączny wynik wyszedł niekorzystny dla Polski. Ukraina wygrała 64:56.

oliwia-dabrowska-jakub-rabczuk-patryk-sakowski


Źródło : http://zielonagora.wyborcza.pl/