PHL : KH GKS Katowice – GKS Tychy 2:4

 


hokej-wynik-katowice-gks-11-paz-2016W derbach Śląska Polskiej Hokej Ligi tyszanie pokonali na wyjeździe KH GKS Katowice 4:2. Dwa trafienia dla Tychów zdobył Filip Komorski.

Początek meczu należał do tyszan, którzy po niespełna czternastu minutach prowadzili dwoma golami. Pierwszy drogę do bramki gospodarzy znalazł Filip Komorski, a trzy minuty później Matusa Kostura pokonał Kamil Kalinowski. Niestety jeszcze przed końcem pierwszej tercji katowiczanie zdołali wyrównać, dwukrotnie pokonując Stefana Zigardy’iego. Dopiero w końcówce drugiej odsłony ponownie na prowadzenie GKS Tychy wyprowadził, po indywidualnej akcji, Adam Bagiński. Przewagę tyskiej drużyny, zaledwie minutę po rozpoczęciu trzeciej tercji, zwiększył po raz drugi Komorski i wynik 2:4 utrzymał się na tablicy katowickiej „Satelity” już do końcowego gwizdka – Nasze ostatnie mecze z teoretycznie słabszym rywalem nie wyglądają tak jakbyśmy chcieli. Wygrywamy, ale gra pozostawia wiele do życzenia. Musimy sporo poprawić przed zbliżającym się Pucharem Kontynentalnym – ocenił po meczu strzelec dwóch bramek dla tyskiej drużyny.

Podobnego zdania był trener Jiri Sejba – Wiedzieliśmy, że Katowice nie będą łatwym rywalem. Szybko objęliśmy prowadzenie w pierwszej tercji, ale dwa proste błędy w końcówce sprawiły, że rywal wyrównał. W ostatnich meczach mamy problemy ze skutecznością i musimy nad tym popracować. Cieszę się, że trzy punkty wracają do Tychów.

hokej-wynik-katowice-gks-11-paz-2016

KH GKS Katowice – GKS Tychy 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
0:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski – Radosław Galant (10:48)
0:2 Kamil Kalinowski – Miroslav Zaťko (13:40)
1:2 Nedeljko Lukacevic – Nathan Sliwinski – Radosław Sawicki (16:16)
2:2 Radosław Sawicki – Nedeljko Lukacevic (19:49)
2:3 Adam Bagiński (36:19)
2:4 Filip Komorski – Petr Kuboš (41:01)

GKS Tychy: Zigardy – Zatko, Kotlorz; Bepierszcz, Kalinowski, Kolusz – Kubos, Ciura; Jeziorski, Komorski, Galant – Pociecha, Bryk, Witecki, Kristek, Kogut – Górny, Gazda, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/