O dopalaczach w Mediatece.

 


Dopalacze w MediateceProblem zażywania dopalaczy przez młodych ludzi zatacza coraz szersze kręgi, stając się prawdziwą zmorą naszych czasów. Nie ma tygodnia, by media nie podawały wiadomości o kolejnej ofierze niebezpiecznych substancji psychoaktywnych. Często zdarzenia te mają swój tragiczny finał w postaci śmierci młodego człowieka, który mógł rozwinąć wspaniałe talenty i wzbogacić społeczeństwo

o niepowtarzalne wartości. Stał u progu dorosłego życia, miał szansę dać początek nowym pokoleniom…
A tu, zdmuchnięty nagle płomień świecy i ciemność. Najbardziej głośne są przypadki śmiertelne, będące konsekwencją kontaktu z dopalaczami, ale ile trwałych okaleczeń i niepełnosprawności one wywołują, tego przeciętny Polak nie jest w stanie policzyć. Dlatego ważnym zadaniem dla nas wszystkich jest uświadomienie sobie rangi tego problemu i podjęcie prób przeciwdziałania mu. W sposób naturalny oczekiwania te są kierowane przede wszystkim w stronę nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży. Jako że nie warto uciekać od trudnych tematów, lecz należy się z nimi zmierzyć, tyska biblioteka stara się to czynić poprzez organizację prelekcji na temat zdrowia ciała i ducha.

W piątek 14 października 2016 r. o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej, notabene tego dnia przypada Święto Edukacji Narodowej, będzie można posłuchać odczytu na temat dopalaczy, który wygłosi znana tyska internistka, a zarazem radna miasta Tychy, lek. med. Urszula Paździorek-Pawlik. Warto dodać, że pani doktor od lat propaguje w Tychach zdrowy styl życia i jest inicjatorką wielu akcji prozdrowotnych, w tym również dla młodzieży. Jesteśmy przekonani, że temat spotkania zainteresuje nie tylko tych, którzy niejako z urzędu są odpowiedzialni za przyszłość tyskiej i polskiej młodzieży, ale szerokie grono ludzi nieobojętnych na ważkie problemy społeczne, a nade wszystko przedstawicieli młodego pokolenia, którzy często jako pierwsi widzą, ze coś niedobrego dzieje się z koleżanką lub kolegą. Wstęp na wykład jest wolny! Bardzo serdecznie zapraszamy!

Dopalacze w Mediatece


Źródło : http://mbp.tychy.pl/