Znacie Tyszankę Oliwię Jankowiak, która występuje w serialach telewizyjnych ?

 


Oliwia Jankowiak 1Oliwia Jankowiak jest młodą Tyszanką, którą możemy zobaczyć w produkcjach telewizyjnych. Wystąpiła w serialu „Dzieciaki”, który opowiada o nastolatkach, dla których taniec odgrywa bardzo ważną rolę w życiu. Kolejnym serialem jest „Szkoła”.  Jest to serial z kategorii scripted docu, którego akcja skupiona jest na życiu uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Burzliwe poszukiwanie własnej tożsamości, potrzeba akceptacji, szukanie nowych doświadczeń, pierwsze zauroczenia – to właśnie ich codzienność. Wyzwania, jakie stawia przed nimi współczesny świat, i problemy, z którymi się zmagają, wielokrotnie znajdują swoje ujście w zachowaniu młodzieży. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania, a nawet nieodpowiedzialne zabawy, to tylko część wątków jakie zobaczymy w „Szkole”. Inspiracją dla scenarzystów serialu stały się prawdziwe historie współczesnych nastolatków.

Oliwia Jankowiak ma 17 lat, ma o 9 lat młodszą siostrę Amelie.
Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła w 2013 r. W szkole tańca w Tychach, odbył się casting do serialu „Dzieciaki”, w którym wzięła udział. Dostała się do drugiego etapu w Krakowie, gdzie dostała rolę Luizy. Na planie serialu poznała mnóstwo wspaniałych ludzi. Gra w tym serialu, była dla niej zupełnie nowym doświadczeniem, które zapoczątkowało zamiłowaniem do aktorstwa.

Oliwia Jankowiak 2Kilka miesięcy po emisji serialu dostała propozycję wzięcia udziału w kolejnym castingu, miedzy innymi do serialu „Szkoła”. I tak od końca roku 2013, gra Oliwię Gój, w głównej obsadzie serialu Szkoła.

Oprócz aktorstwa, jej pasją jest taniec, od 8 lat tańczy hip hop, interesuje się także fotografią, a zdjęcia można zobaczyć na jej blogu. W wolnym czasie jak większość nastolatków spotyka się z przyjaciółmi, czyta dużo książek oraz ogląda seriale amerykańskie. Z natury jest indywidualistką, kieruje się intuicją, przeczuciami i swoim sercem. Oliwia jest osobą pedantyczną, przesadnie dokładną oraz bardzo upartą. Ma mnóstwo planów na życie, jej marzeniem jest zdać maturę i dostać się na studia aktorskie.  Jest to jej cel, do którego dąży.

Facebook : https://www.facebook.com/livia55

Instagram : oliviajankowiak