Zrewanżować się za wiosnę: Gimnazjum Istebna – Polonia Tychy

 


Polonia Tychy 3
fot. Urszula Lisińska

Piłkarki Polonii Tychy przygotowują się do kolejnego trudnego pojedynku. Po spotkaniach z ROW Rybnik, UKS Gamów i Concordią Knurów, przyszedł czas na kolejnego rywala z wysokiej półki. W niedzielę tyszanki na wyjeździe zmierzą się z Gimnazjum Istebna – wiceliderem grupy.

W pięknej, beskidzkiej scenerii boiska na Zaolziu, gdzie przy słonecznej pogodzie można poczuć się jak na majówkowym wyjeździe, Polonia będzie chciała zrewanżować się za porażkę poniesioną pod koniec poprzedniego sezonu. Wtedy przed tyską publicznością, w decydującym o zwycięstwie grupy meczu podopieczne Dawida Kołodziejczyka wypuściły prowadzenie z rąk i przegrały 1-2.

O wygraną wcale jednak nie będzie łatwo. W dotychczasowych 6 meczach Gimnazjum zdobyło 15 punktów, wygrywając m.in. z Concordią, a jedynie ROW Rybnik nie dał szans istebniankom. Mimo to polonistki obiecują walkę. – W zeszłym sezonie jesienią całe 80 minut byłyśmy zdyscyplinowane i wygrałyśmy 2-0. W rewanżu zabrakło nam konsekwentnego grania i dlatego przegrałyśmy nie tylko spotkanie, ale też pierwsze miejsce. Istebna to bardzo dobry zespół, więc spodziewamy się kolejnego ciężkiego spotkania – mówi Dorota Hałatek, pomocniczka naszego zespołu.

Początek spotkania o 15:00. Trzymajcie kciuki!

Kamil Hajduk