Filmowa opowieść Henryka Grutha [wideo]

 


Henryk Gruth to w Tychach człowiek-legenda. Wieloletni kapitan hokejowego GKSu i Tysovii, kapitan reprezentacji Polski, czterokrotny olimpijczyk. Choć od lat pracuje w Szwajcarii, znalazł czas dla Tyskiej Galerii Sportu i zgodził się na nagranie jego wspomnień o sportowej karierze.

W najnowszym filmie Tyskiej Galerii Sportu Henryk Gruth opowiada m.in. o początkach gry w Tychach, o najbliższych kolegach z GKS Tychy, o swoim udziale w pokonaniu „Ruskich” w 1976 roku oraz o walce o uratowanie hokeja w Tychach.

Film o legendzie tyskiego hokeja to kolejna produkcja Tyskiej Galerii Sportu. Dotychczas ukazały się filmy także o innych wielkich sportowcach Tychów. Wśród bohaterów produkcji Tyskiej Galerii Sportu znaleźli się: Zygmunt Hanusik, Lucyna Langer-Kałek czy Jerzy Kubica. Filmowe realizacje dotyczą też historii hokeja czy piłki nożnej w Tychach.


Tyska Galeria Sportu to oddział Muzeum Miejskiego w Tychach. Znajduje się na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Edukacji 7. Tyską Galerię Sportu można odwiedzać od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00. Chętni mogą zobaczyć ekspozycję także w dni meczowe – od 2 godzin przed meczem do jego zakończenia.

Więcej informacji o TGS można znaleźć na stronie: tgs.tychy.pl