Tychy na wysokiej pozycji w rankingu wydatków inwestycyjnych.

 


 

Tychy zajęły 4. miejsce w „Rankingu Wydatków Inwestycyjnych” Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” w kategorii miast na prawach powiatu.

Wyniki rankingu ogłoszono podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się 22 września 2016 r. w Katowicach w ramach XIV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Laureatów rankingu uhonorowano statuetkami Kazimierza Wielkiego i dyplomami.

Ranking Inwestycyjny Wspólnoty opracowywany został przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów. Ranking organizowany jest od wielu lat. W tym roku zmieniono jednak nieco jego formułę i przy obliczaniu wskaźników pod uwagę wzięto wszystkie inwestycje samorządowe. Bazowano na danych ze sprawozdań budżetowych samorządów, które uzupełnione były ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzoną wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu. Tak obliczone wydatki samorządów podzielono przez liczbę mieszkańców i zestawiono w formie rankingu.

Źródło : http://umtychy.pl/