GKS Tychy – Chojniczanka: gospodarze przedłużą passę meczów bez porażek?

W niedzielnym pojedynku 9. kolejki I ligi GKS Tychy podejmie Chojniczankę Chojnice. Gospodarze mają na swoim koncie siedem meczów z rzędu bez porażki i ich celem jest przedłużenie tej serii.

GKS Tychy sezon rozpoczął od domowej porażki z Pogonią Siedlce, ale w kolejnych pojedynkach nie zawodzi. Tyszanie legitymują się długą serią meczów bez przegranej, ale spośród siedmiu takich spotkań wygrali tylko dwa. To sprawia, że z dorobkiem 11 punktów przed 9. kolejką GKS sklasyfikowany był na ósmej lokacie.

Z kolei Chojniczanka Chojnice to piąty zespół w ligowej tabeli. Podopieczni Macieja Bartoszkazgromadzili dotychczas 13 „oczek”. Chojniczanka w tym sezonie już kilka razy potwierdziła swoją wysoką formę, wygrywając na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a także remisując u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

W ostatnim spotkaniu Chojniczanka wygrała na własnym terenie ze Stalą Mielec, a dwa gole zdobył Andrzej Rybski. GKS Tychy wywiózł punkt z wyjazdowego pojedynku z Chrobrym Głogów. W drugiej połowie głogowianie atakowali, ale tyszanie zdołali uratować remis głównie dzięki dobrej postawie bramkarza Pawła Florka.

– Patrząc na te siedem poprzednich pojedynków trzeba powiedzieć, że nie mieliśmy większego kryzysu w grze niż w starciu z Chrobrym. Jesteśmy dobrze przygotowani, ale być może tutaj mieliśmy właśnie taki kryzysowy mecz, jednak mimo wszystko punktowy – powiedział po starciu w Głogowie trener Kamil Kiereś.

gkstychyherbGKS Tychy – Chojniczanka Chojnice / nd. 18.09.2016, godz. 18:00.

Przypuszczalne składy :

GKS Tychy: Paweł Florek – Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka, Mateusz Grzybek, Mateusz Bukowiec, Wojciech Szumilas, Łukasz Grzeszczyk, Jakub Kowalski, Jakub Świerczok.

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek – Jacek Podgórski, Marcin Biernat, Michał Markowski, Łukasz Kosakiewicz, Michał Jakóbowski, Paweł Zawistowski, Mariusz Kryszak, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela, Tomasz Mikołajczak.

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/