Namiastka wielkiego futbolu. Siódemka Tychy wygrywa „Ligę Mistrzów”.

turniej w przeciszowieW Przeciszowie odbyły się historyczne, bo pierwsze Mistrzostwa Szkółek Piłkarskich Energylandia Cup, dla rocznika 2005. Patronem był zatorski park rozrywki Energylandia.

– Turniej dla młodych piłkarzy przyciągnął do gminy Przeciszów 12 drużyn reprezentujących szkółki piłkarskie z południowej i centralnej Polski – cieszy się Łukasz Płonka, szef szkółki w Przeciszowie i główny organizator imprezy. – Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Na trzech boiskach w gminie Przeciszów rywalizowały o awans do „Ligi Mistrzów” oraz „Ligi Europejskiej”. Celowo dokonaliśmy takiego podziału, żeby żadne dziecko nie czuło się przegrane. Przeciwnie, miało namiastkę uczestniczenia w wielkim futbolu. Być może ktoś z tego turnieju, mam nadzieję cyklicznego, trafi na wielkie piłkarskie boiska.

Na boisku Przeciszovii zagrały: Siódemka Tychy, Przebój Wolbrom, Akademia Piłkarska Sanok i Akademia Piłkarska Unii Oświęcim. Poziom rywalizacji zaskoczył nawet największych koneserów futbolu. Chłopcy pokazali ciekawy i ładny dla oka futbol. Po zaciętych grach do „Ligi Mistrzów” awansowały Szkółki z Tychów i Sanoka, natomiast zespoły z Wolbromia i Oświęcimia trafiły do „Ligi Europejskiej” Podobnie rywalizacja wyglądała w dwóch pozostałych grupach.

W Lidze Mistrzów bezkonkurencyjna była Siódemka Tychy. Drugie miejsce niespodziewanie zajęła ekipa z małej miejscowości UKS Lisek Milówka prezentująca bardzo rozważną i ambitną grę, a na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa AP. z Sanoka. Warto podkreślić, że wysokie piąte miejsce zajęła Szkółka z Przeciszowa.

W„Lidze Europejskiej” z kompletem zwycięstw konkurencję pobiła ekipa AP Ziomki Rzeszów.

Królem Strzelców turnieju został Marcin Byrtus z Milówki.

Najlepszym bramkarzem został Adrian Stodolak z Sanoka, natomiast najlepszym zawodnikiem Jakub Kos z Tychów.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone, pamiątkowymi medalami, dyplomami, upominkami od firmy Energylandia, Oshee oraz Wójta Gminy Przeciszów Bogdana Cubera. Najlepsze ekipy odebrały okazałe puchary, a ich trenerzy (najlepszej dwójki z LM i najlepszej ekipy LE) otrzymali dwuosobowy voucher na weekendowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym Azalia w Węgierskiej Górce, żeby – po zapoznaniu się z panującymi tam warunkami – w przyszłości pomyśleć o zorganizowaniu tam obozu piłkarskiego, oczywiście ze sporymi rabatami.

turniej w przeciszowie


Źródło : http://www.gazetakrakowska.pl/