XVII Międzynarodowy Turniej Tychy CUP 2016 już w październiku.

XVII edycja cyklu Międzynarodowego Turnieju Tychy CUP 2016Przed nami XVII edycja cyklu Międzynarodowego Turnieju Tychy CUP 2016. Już za miesiąc na boiska przy ul. Andersa 22 wybiegnie ponad 1100 zawodników w 10 kategoriach wiekowych z 85 klubów wraz z gośćmi specjalnymi zespołami z Londynu z polonijnego klubu London United Tigers Football Club. Turniej rozgrywany będzie we wszystkie soboty i niedziele października.

Podczas szesnastu lat przez rozgrywki turniejowe przewinęło się ponad 14.000 zawodników wśród nich min. obecni młodzieżowi Reprezentanci Polski jak Mateusz Kuchta (Górnik Zabrze) oraz  nasi absolwenci Jakub Kiwior (Anderlecht Bruksela), Bartosz Mrozek (KKS Lech Poznań). W tym gronie znajdują się również obecni zawodnicy GKS Tychy min. Bartosz Rutkowski, Wojciech Szumilas, Mateusz Grzybek i Paweł Florek, którzy jako młodzi zawodnicy PUKKS Chrzciciel czy Akademii brali udział w naszym turnieju. W turnieju brały udział również drużyny dziewcząt w której grała wychowanka Pioniera Tychy nasza absolwentka Młodzieżowa Reprezentantka Polski U-15 Dorota Hałatek obecnie zawodniczka Polonii Tychy naszego klubu partnerskiego.
Przypomnijmy, że przez czternaście edycji turniej organizowała nasza Szkółka Partnerska Chrzciciel Tychy, która po reorganizacji szkolenia w 2011 roku weszła w skład obecnej Akademii. Dziś Akademia kontynuuje i rozwija tradycje turnieju.
TYCHY-CUP-2016-skal-1Miło nam poinformować, że Honorowymi Ambasadorami tegorocznego turnieju zostali nasi wychowankowie Paweł Florek i Mateusz Grzybek – zawodnicy GKS Tychy, którzy będą odwiedzać naszych tegorocznych uczestników Tychy CUP 2016.
W tym roku zmieniamy formułę turnieju. Rezygnujemy z turnieju halowego i przenosimy rozgrywki z Hali Miejskiej na obiekt im. Alfreda Potrawy. Związane jest to z faktem, że zawodnicy od wieku 7 lat trenują na boiskach otwartych przez cały rok. Parę lat temu trenowaliśmy na salach gimnastycznych i kończyliśmy rok na udziale drużyn w Tychy Cup. Ze względów szkoleniowych postanowiliśmy, że turniej odbywać się będzie na boiskach otwartych. Drugim ważnym powodem jest fakt, że skracamy czas oczekiwania zawodników na mecze bo gramy na 3 boiskach jednocześnie oraz wydłużamy czas gier. To powoduje, że turniej na boiskach otwartych staje się bardziej atrakcyjny ze względów szkoleniowych podnosząc jakość codziennej pracy w klubie. Do udziału zapraszamy jeszcze zawodników w 4 kategoriach wiekowych 2012, 2011 oraz 2005 i 2004 w pozostałych sześciu kategoriach mamy już komplet uczestników – mówi Marcin Kuśmierz – obecny Dyrektor Akademii, który od 2000 roku jest również głównym organizatorem Tychy Cup.

Źródło : http://gkstychy.info/pilka/