I liga: Zapowiedź 8. kolejki.

1liga2Dwa mecze w piątek, sześć w sobotę i jedno spotkanie w niedzielę – tak zapowiada się najbliższy weekend na pierwszoligowych boiskach. Liderujące Wigry Suwałki zagrają w niedzielę z Pogonią Siedlce, a zajmujący drugie miejsce sosnowiczanie podejmą przed własną publicznością MKS Kluczbork. 

Rywalizacja w ósmej serii gier na zapleczu Ekstraklasy rozpocznie się w piątkowy wieczór – od godziny 19:00 toczyć będą się rywalizację w Katowicach i Chojnicach. Do stolicy Górnego Śląska zawita Wisła Puławy z zamiarem przerwania serii czterech spotkań bez wygranej. GKS Katowice ma natomiast za sobą sześć meczów bez porażki, a dzięki zwycięstwom w dwóch poprzednich kolejkach (2:0 ze Zniczem, 2:0 z Podbeskidziem), piłkarze z Katowic awansowali na trzecie miejsce. Puławianie przed tygodniem podzielili się punktami z olsztyńskim Stomilem (1:1).

W Chojnicach o pierwsze zwycięstwo w sezonie powalczą piłkarze Stali Mielec, którzy z zaledwie czterema punktami na koncie znajdują się w strefie spadkowej. Beniaminek, który pozostaje jedną z trzech drużyn bez wygranej (Kluczbork, Pruszków), w siedmiu spotkaniach stracił aż 17 goli, w tym cztery przed tygodniem w starciu z Chrobrym. W ubiegły weekend pierwszej porażki w sezonie doznała Chojniczanka, która po przegranej w Legnicy (0:2) spadła na piątą lokatę.

1 liga logoPierwszoligowa sobota rozpocznie się o 16:00 w Grudziądzu, gdzie spotkają się dwa zespoły, które ze względu na udział swoich piłkarzy w reprezentacyjnych zgrupowaniach odpoczywały w zeszły weekend. Miejscowa Olimpia, która nie przegrała od czterech kolejek, podejmie zawodzącego na całej linii Górnika Zabrze. Olimpijczycy przeplatają ostatnio domowe zwycięstwa (3:1 ze Stalą, 1:0 z Pogonią) z wyjazdowymi remisami (0:0 z Miedzią, 1:1 z Tychami). Zabrzanie, którzy stawiani byli w roli głównych faworytów do awansu, wyprzedzają aktualnie w ligowej klasyfikacji tylko beniaminka z Pruszkowa.

Godzinę później rozbrzmi pierwszy gwizdek w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry zagra z beniaminkiem z Tychów. Głogowianie w trzech ostatnich meczach zgromadzili siedem punktów (4:3 z Wisłą, 1:1 z Miedzią, 4:1 ze Stalą), co pozwoliło im wskoczyć na jedenaste miejsce. Tyszanie są aktualnie na szóstej pozycji – GKS po porażce na inaugurację nie przegrał żadnego z sześciu kolejnych spotkań, a przed tygodniem pokonał liderujące Wigry (2:1).

Na godzinę 18:00 zaplanowano dwa mecze – w pierwszym z nich, zajmujące pozycję wicelidera Zagłębie Sosnowiec zagra z MKS-em Kluczbork. Będzie to starcie jedynej niepokonanej jak dotąd drużyny i zespołu, który wciąż czeka na pierwszy ligowy triumf. Sosnowiczanie w poprzednim tygodniu bez większych problemów uporali się z pruszkowskim Zniczem (4:1), natomiast kluczborczanie odpoczywali ze względu na przełożenie spotkania z Górnikiem. Dwa tygodnie wcześniej MKS poniósł pierwszą porażkę (wcześniej pięć remisów), ulegając przed własną publicznością Sandecji Nowy Sącz.

A skoro mowa o zespole z Nowego Sącza, to właśnie w drugim z pojedynków zaplanowanych na godzinę 18:00, Sandecja zagra na wyjeździe z Bytovią. Nowosądeczanie, których mecz z Olimpią w poprzednim tygodniu został przełożony ze względu na reprezentacyjne obowiązki piłkarzy z Grudziądza, przystępują do meczu z Bytovią po dwóch kolejnych zwycięstwach (2:0 z Górnikiem, 2:1 z MKS-em). Bytowianie na wygraną czekają od połowy sierpnia, kiedy to pokonali Miedź (1:0). Od tego czasu, Bytovia zdobyła dwa punkty (2:2 ze Stalą, 1:1 z Tychami, 0:1 z Pogonią).

1 ligaO godzinie 19:00 rozpocznie się rywalizacja w Pruszkowie, gdzie naprzeciw siebie staną zespoły z najgorszą obecnie formą w I lidze. Zarówno pruszkowianie, jak i bielszczanie, przegrali trzy poprzednie mecze. Znicz musiał uznać wyższość kolejno Stomilu (0:3), GKS-u Katowice (0:2) i Zagłębia Sosnowiec (1:4), a we wcześniejszych czterech meczach uzbierał zaledwie dwa punkty, przez co zamyka aktualnie ligową stawkę. Górale zanotowali za to świetny początek i po czterech kolejkach z dziesięcioma punktami na koncie znajdowali się w czubie tabeli. Porażki z Chojniczanką (0:1), Stomilem (0:1) i GKS-em Katowice (0:2), spowodowały jednak spadek na siódmą lokatę.

Sobotnie zmagania na pierwszoligowych boiskach zakończy rywalizacja w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil zagra z Miedzią Legnica. Olsztynianie notują serię pięciu kolejnych spotkań bez porażki (dwa zwycięstwa, trzy remisy), a w poprzednim tygodniu podzielili się punktami z beniaminkiem z Puław. Miedziowi znajdują się dwa miejsca poniżej sobotniego rywala, ale w ubiegły weekend legniczanie pokonali Chojniczankę (2:0).

Rywalizację w ósmej kolejce na zapleczu Ekstraklasy zamknie jedyna niedzielna konfrontacja, pomiędzy Wigrami Suwałki i Pogonią Siedlce. Piłkarze z Suwalszczyzny, którzy w pierwszych sześciu spotkaniach uzbierali aż 16 punktów, przed tygodniem potknęli się po raz pierwszy, kiedy to przegrali w Tychach z GKS-em (1:2). Siedlczanie swój mecz rozegrali nietypowo, bo we wtorek i dzięki wygranej nad Bytovią (1:0) opuścili strefę spadkową.

Piątek, 9 września:
19:00 GKS Katowice – Wisła Puławy
19:00 Chojniczanka Chojnice – Stal Mielec

Sobota, 10 września:
16:00 Olimpia Grudziądz – Górnik Zabrze
17:00 Chrobry Głogów – GKS Tychy
18:00 Zagłębie Sosnowiec – MKS Kluczbork
18:00 Bytovia Bytów – Sandecja Nowy Sącz
19:00 Znicz Pruszków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
19:45 Stomil Olsztyn – Miedź Legnica

Niedziela, 11 września:
17:30 Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce


Źródło : http://www.ligapolska.pl/