Policjanci podsumowali czas wakacji.

W minionym tygodniu, zakończyła się policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2016”. Czas wakacyjno–urlopowy charakteryzuje się zwiększoną liczbą osób przebywających w centrach miast oraz miejscach rozrywki takich, jak dyskoteki i puby. Stróże prawa zapewniali bezpieczeństwo i porządek w miejscach publicznych oraz miejscach wypoczynku wakacyjnego. W działaniach uczestniczyło blisko 1340 policyjnych patroli. Mundurowi zatrzymali ponad 100 osób na gorącym uczynku popełnienia przestępstw. Stróże prawa skontrolowali ponad 2800 miejsc rozrywki. Mundurowi brali również czynny udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą, których łącznie było łącznie 47.

W tym czasie na tyskich drogach doszło do 10 wypadków, w których 10 osób zostało rannych. Ponadto policjanci odnotowali 228 kolizji. Główne przyczyny zdarzeń drogowych:

– niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami

– nieprawidłowe cofanie

– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

– nieprawidłowe omijanie

– nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.

Podczas wakacji stróże prawa przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 25 tysięcy kierujących, z czego 77 „odważyło się” prowadzić swój pojazd na podwójnym gazie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku, policjanci ruchu drogowego kontrolowali autokary. Podczas takich działań mundurowi sprawdzali trzeźwość i uprawnienia kierowców ale też stan techniczny samochodów osobowych i autokarów.

POLICJAPodczas wakacji wielu policjantów było zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży. Intensywna praca związana ze ŚDM nie kończyła się na zabezpieczeniach uroczystości w Częstochowie oraz Krakowie. Policjanci na terenie Tychów również prowadzili wzmożone kontrole m.in. w rejonie centrów handlowych, dworców kolejowych i autobusowych. Więcej było policyjnych patroli oraz utworzone zostały dodatkowe posterunki policji w miejscach, w których mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi.

Ponadto mundurowi współpracując ze strażą miejską, miejskim zarządem komunikacji, przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej oraz liniami trolejbusowymi rozpoczęli działania profilaktyczne pod hasłem „Zobacz..usłysz..powiedz..”.Działania zorganizowane zostały mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa.

Codziennie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” policjanci z tyskiej komendy, czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą tyszan. W czasie wakacji można było również spotkać na akwenie policjantów z katowickiego Oddziału Prewencji, którzy cyklicznie wspierali tyskie Ogniwo Policji Wodnej. Wodniacy z Katowic wykorzystują w trakcie pełnionej służby m.in. policyjną motorówkę, która pozwala na szybką interwencję, gdy zajdzie taka potrzeba. Stróże prawa zawsze zwracali uwagę na stosowanie podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/