Jak GKS Tychy 40 lat temu grał z 1.FC Koeln. Prawdy i mity.

TGS zieloneTyska Galeria Sportu, oddział Muzeum Miejskiego w Tychach, zaprasza 14 września o godz. 18 na spotkanie, którego tematem będą słynne mecze piłkarzy GKS-u Tychy z 1.FC Koeln w 1976 roku.

Spróbujemy wspólnie odkryć kilka tajemnic dotyczących tych obrosłych już w legendę gier. To zdarzyło się 40 lat temu. Rewelacyjny wicemistrz Polski GKS Tychy zagrał w Pucharze UEFA z 1.FC Koeln – zespołem naszpikowanym gwiazdami największego formatu. Grali w nim m.in. mistrzowie świata Wolfgang Overath i Heinz Flohe, wicemistrzowie świata Hannes Loehr i Wolfgang Weber, wicemistrz Europy Dieter Mueller, wschodząca gwiazda Harald Schumacher…

GKS _ FC KOELNW Kolonii GKS przegrał 0:2, w rewanżu padł remis 1:1. Tyszanie odpadli, ale honorowo. Z każdym rokiem rośnie legenda o tym dwumeczu. Jak było naprawdę? Czy GKS rzeczywiście był bliski wyeliminowania słynnego rywala? A może to tylko mit?

Zapraszamy na spotkanie do Tyskiej Galerii Sportu – 14 września o godz. 18, Stadion Miejski, ul. Edukacji 7, II piętro. O kulisach meczów z 1976 r. opowiedzą dawni piłkarze GKS-u, działacze i dziennikarze. Do wspomnień zapraszamy również kibiców.. W ramach spotkania odbędzie się także projekcja filmów o meczach tyszan z 1.FC Koeln.

Szczegóły pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/1375633145780947/