GKS Tychy pokonał lidera tabeli Wigry Suwałki 2:1

GKS Tychy meczDopiero w doliczonym czasie padł decydujący gola w Tychach, w którym beniaminek I ligi GKS pokonał lidera tabeli Wigry Suwałki 2:1. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie.

Wigry Suwałki dość niespodziewanie są jedną z rewelacji początku sezonu i prowadzą w I lidze.GKS Tychy po awansie uczy się zaplecza ekstraklasy, wielu jednak w sobotnim meczu wskazywało na gospodarzy jako faworyta do wygranej.

Goście od początku demonstrowali to z czego słyną od początku rozgrywek. Ostra gra, na pograniczu faulu miała zniechęcić tyszan. Tak się jednak nie stało. To właśnie GKS mógł objąć prowadzenie w 13. minucie, ale strzał z dystansu Mateusza Bukowca świetnie obronił Hieronim Zoch. Chwilę później bramkarz lidera I ligi popisał się dobrą interwencją po uderzeniu Jakuba Świerczoka. Wigry odpowiedziały rywalowi w 20. minucie. Strzał Damiana Kądziora obronił Paweł Florek.

Kilka minut przed przerwą tego wyrównanego meczu gola mogli zdobyć tyszanie. Soczysty strzał Mateusza Grzybka złapał Zoch. Po zmianie stron skuteczniejszy był Daniel Tanżyna. W 49. minucie po wrzutce z rogu Łukasza Grzeszczyka obrońca głową umieścił piłkę w siatce.

Po stracie gola do ataku ruszyły Wigry. W 50. minucie strzał Damian Gąski minął poprzeczkę o kilkadziesiąt centymetrów. Siedem minut później lider doprowadził do remisu. Po szybko rozegranym rzucie wolnym, skrzydłem rywalom urwał się Kądzior i dograł do Gąski, który zdobył gola.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Daniel Tanżyna (49.) 2:1 Mateusz Bukowiec (90.) -1:1 Damian Gąska (57.)

GKS Tychy: Paweł Florek – Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka – Mateusz Grzybek (83. Dawid Błanik), Mateusz Bukowiec, Wojciech Szumilas (75. Stepan Hirśkyj), Łukasz Grzeszczyk, Jakub Kowalski – Jakub Świerczok (78. Mateusz Mączyński).

Wigry: Hieronim Zoch – Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Václav Cverna, Jakub Bartkowski – Damian Kądzior, Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki (90. Adrian Karankiewicz), Damian Gąska, Łukasz Wroński (84. Frank Adu Kwame) – Kamil Adamek (67. Kuku).

Żółte kartki – GKS: Tomasz Górkiewicz, Jakub Kowalski, Stepan Hirskyj. Wigry: Rafał Augustyniak, Adrian Karankiewicz.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 5 539.