Filip Arežina w GKS Tychy.

Filip ArežinaUrodzony w Bośni i Hercegowinie, ale mający także chorwacki paszport Filip Arežina podpisał dzisiaj kontrakt z GKS Tychy. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2018 roku.

Obchodzący w tym roku 24. urodziny zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Juniorską część swojej dotychczasowej kariery spędził w macierzystej drużynie Sloga Uskoplje i ostatnim klubie Zrinjskim Mostar.

 Mimo że przejście Filipa do naszego klubu dopięliśmy już po zakończeniu okienka transferowego, to myślę, że jest to zawodnik, który da drużynie dużo jakości. Jest to piłkarz posiadający doskonały przegląd pola, potrafiący dograć dokładną piłkę do partnerów, ale też skutecznym zwodem minąć rywala – charakteryzuje nowego gracza „Trójkolorowych”, Dyrektor Sportowy Klubu Wojciech Szala.

Zanim ponownie trafił do bośniackiego ekstraklasowca grał w Olimpicu Sarajevo, chorwackim NK Rudeš i FK Rudar Prijedor. Przed rozpoczęciem sezonu 2015/16 związał się kontraktem z zespołem z Mostaru.

Minione rozgrywki zarówno dla klubu, jak i samego piłkarza były bardzo udane. Zrinjski zdobył mistrzostwo Bośni i Hercegowiny, kwalifikując się tym samym do rozgrywek Ligi Mistrzów, a Arežina w 26 meczach zanotował sześć bramek i sześć asyst.

 Chcemy, aby zawodnicy, którzy trafiają do GKS byli widocznymi wzmocnieniami drużyny. Z grą Filipa w Tychach wiążemy duże nadzieje, dlatego liczymy, że tyscy kibice nie raz będą mogli oklaskiwać jego bramki i asysty notowane w zielono-czarno-czerwonych barwach – dodaje Prezes Zarządu Tyski Sport S.A Grzegorz Bednarski.

W obecnym sezonie zaliczył kilka minut w pierwszym spotkaniu II rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Zrinjski zremisował 1:1 z Legią Warszawa. Zadebiutował także w reprezentacji swojego kraju w lipcowym meczu towarzyskim z Japonią.

Tuż przed zamknięciem okna transferowego Filip rozwiązał kontrakt z bośniackim klubem, dzięki czemu do GKS trafił jako wolny zawodnik. W Tychach będzie grał w koszulce z numerem 69. 


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/