Utrudnienia w związku z Tyskim Biegiem Ulicznym w niedzielę 4 września 2016 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 4 września 2016 r. w godzinach od 11:30 do 15:30 wystąpią utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta Tychy, a mianowicie będzie wyłączona z ruchu ulica Sikorskiego, oraz w godzinach od 11:30 do 13:30części ulic Piłsudskiego, Jaśkowickiej, Stoczniowców, Żwakowskiej.

W przypadku wcześniejszego zakończenia imprezy i otwarcia dróg autobusy i trolejbusy wrócą na swoje pierwotne trasy.

Na wyłączonych z ruchu ulicach zamknięte będą wewnętrzne pasy, a ruch będzie się odbywał pasami zewnętrznymi, natomiast na rondach będą otwarte prawo skręty. Zgodnie z informacją uzyskaną od organizatorów imprezy przejazd przez rondo na wprost będzie umożliwiony w momencie gdy taki przejazd nie będzie zagrażał bezpieczeństwu uczestników biegu.

W związku z powyższym:

 1. Trolejbusy linii A w godzinach 11:30 – 13:30 pojadą w kierunku dworca od przystanku „Hala Sportowa” do przystanku „Harcerska” po trasie linii C, a w kierunku przystanku „Nexteer”, od przystanku „Harcerska” do przystanku „Paprocańska” ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej.
 2. Trolejbusy linii B i E w godzinach 11:30 – 15:30 pojadą od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Nexteer”,który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii, ulicami Piłsudskiego, Towarową, Przemysłową, Metalową.
 3. Mikrobus linii W w przypadku braku możliwości dokonania lewo skrętu z ulicy Dmowskiego w ulicę Piłsudskiego, pojedzie prosto i zawróci w rejonie wjazdu na parking do sklepu Auchan i uda się na ulicę Piłsudskiego gdzie włączy się na swoją trasę.
 4. Autobusy linii 4, 75, 82, 137 w godzinach 11:30 – 15:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku „Osiedle O”do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, w kierunku przeciwnym pojadą po swojej pierwotnej trasie.
 5. Autobus linii L w godzinach 11:30 – 15:30 pojedzie w kierunku Paprocan od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, a w kierunku przeciwnym od przystanku„Paprocany Pętla” do przystanku „Osiedle T” ulicą Sikorskiego z pominięciem przystanków „Hutnicza”, „Paprocany Wieniawskiego”, „Paprocany Armii Krajowej”.
 6. Autobusy linii 1, 31 w kursach w godzinach 11:30 – 13:30 od al. Niepodległości w kierunku ulicy Stoczniowców pojadą po swojej pierwotnej trasie, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej  przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Jaśkowickiej, w kierunku przeciwnym od przystanku„Harcerska” ulicami Żwakowską, Jana Pawła do przystanku „Grota Roweckiego”, z pominięciem rejonu osiedli R, K i N.
 7. Autobus linii 2 w godzinach 11:30 – 13:30 pojedzie od przystanku „Osiedle K”, do przystanku „Osiedle R”, ulicą Jaśkowicką z pominięciem Żwakowa, w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Jaśkowickiej.
 8. Autobus linii 36 w godzinach 11:30 – 13:30 jadąc w kierunku Terenów Przemysłowych od przystanku „Bielska Wiadukt” do przystanku „Paprocańska” pojedzie ulicami Jana Pawła, Armii Krajowej, w kierunku przeciwnym autobus pojedzie po swojej pierwotnej trasie w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniach ulic Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Piłsudskiego.
 9. Autobusy linii 268 w godzinach 11:30 – 13:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku „Harcerska” do przystanku „Osiedle O” ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej, a następnie od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, w godzinach 13:30 – ok. 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku „Piłsudskiego” a następnie ulicami Piłsudskiego i Beskidzką do przystanku „Paprocany Wiadukt”, w przeciwnym kierunku autobusy pojadą po swojej pierwotnej trasie, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniach ulic: Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Piłsudskiego, oraz Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Jaśkowickiej.
 10. Autobusy linii 696 w godzinach 11:30 – 15:30 pojadą od przystanku „Grota Roweckiego” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Jana Pawła II, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Beskidzką, w przeciwnym kierunku autobusy pojadą po swojej pierwotnej trasie, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Sikorskiego przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Piłsudskiego, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Sikorskiego.
 11. Autobus linii 291 odjazd z przystanku „Szpital Wojewódzki” w kierunku dworca o godzinie 12:07 pojedzie od przystanku „Dmowskiego” do przystanku „Hetmańska” ulicami Piłsudskiego, Jaśkowicką, Stoczniowców i Harcerską z pominięciem przystanków w rejonie osiedli L, S oraz Subli, w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Jaśkowickiej, w kursie z przystanku„Dworzec PKP” o godzinie 13:19 pojedzie od przystanku „Żwaków Legionów” do przystanku „Dmowskiego”ulicami Stoczniowców, Jaśkowicką i Piłsudskiego.

UWAGA!! Na trasach objazdowych autobusy i trolejbusy będą obsługiwać wszystkie przystanki.


Źródło : http://www.mzk.pl/