Drutex-Bytovia Bytów zremisowała z GKS Tychy.

byt-gks-640x244Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów zremisowali 1:1 z GKS Tychy. Pod ich dyktando przebiegała pierwsza połowa, a gola zdobyli z rzutu rożnego. Beniaminek odpowiedział również ze stałego fragmentu.

Drutex-Bytovia Bytów zaatakowała wściekle i w pierwszej połowie praktycznie tylko gospodarze stwarzali sytuacje podbramkowe. W 42. minucie Omar Monterde wykonał perfekcyjnie korner i trafił bezpośrednio z narożnika do bramki beniaminka. GKS Tychy potrafił zaatakować w drugiej połowie podobnie jak w starciu z Olimpią Grudziądz. Z takim samym efektem. Oba mecze skończyły się remisem, a gola na 1:1 w Bytowie strzelił Łukasz Grzeszczyk z rzutu wolnego.

Bytowianie mają prawo do rozczarowania po trzecim remisie z rzędu i zarazem drugim, do którego rywal doprowadził rzutem na taśmę. Dominacja podopiecznych Tomasza Kafarskiegobyła do czasu ewidentna. Poza autorem gola Monterde atakowali Sebastian Kamiński i Jakub Bąk, a Janusz Surdykowski sprawdził czujność bramkarza w 21. minucie.

Do zmiany wyniku beniaminek był skoncentrowany na defensywie, a swoich szans szukał w kontrataku. Pokładał też duże nadzieje w Grzeszczyku, który w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem II ligi. W pierwszej połowie pomocnik nie wstrzelił się.

gkstychyPo przerwie GKS Tychy już musiał zaatakować i jego akcje zaczęły się zazębiać. Wojciech Szumilas jeszcze spudłował, ale już następna próba Mateusza Mączyńskiego zmusiła do interwencji Gerarda Bieszczada. Obaj bramkarze byli już dobrze rozgrzani. Florek zmierzył się w 65. minucie ze strzałem Surdykowskiego i cudem nie skapitulował.

To była ważna interwencja, ponieważ Trójkolorowi zachowali szansę na zdobycie punktów. Wykorzystał ją w 85. minucie wszędobylski Grzeszczyk, którego strzał z rzutu wolnego wpadł do bramki Drutex-Bytovii.

Podział punktów oznacza, że drużyny pozostały sąsiadami w tabeli. Ciut wyżej jest ekipa Kafarskiego, która zmarnowała dobrą szansę, by uciec tyszanom w kierunku czołówki.

Drutex-Bytovia Bytów  GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 – Omar Monterde 42′
1:1 – Łukasz Grzeszczyk 85′

Składy:

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad – Martin Cseh, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz – Sebastian Kamiński, Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Robert Mandrysz, Omar Monterde – Jakub Bąk (86′ Alen Ploj) – Janusz Surdykowski (78′ Michał Rzuchowski).

GKS: Paweł Florek – Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka – Mateusz Bukowiec, Wojciech Szumilas – Jakub Kowalski, Łukasz Grzeszczyk, Mateusz Mączyński – Adam Varadi (59′ Mateusz Grzybek).

Żółte kartki: Varadi, Mańka (GKS).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)