Tyszanka Karolina Hamer w życiowej formie na Igrzyska Paraolimpijskie.

Karolina HamerPływaczka Karolina Hamer (Start Katowice) wystąpi we wrześniu w Rio de Janeiro w swojej czwartej z kolei paraolimpiadzie. „Myślę, że wszystko się dobrze ułoży, jestem w świetnej, życiowej formie” – powiedziała.

Hamer jest multimedalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, ale medalu igrzysk nie ma w dorobku.

12 lat temu w Atenach była czwarta na 150 m stylem zmiennym (grzbiet, klasyczny, kraul).

„To mój koronny dystans, wystartuję też na 50 m stylem grzbietowym i 50 dowolnym. Podczas przygotowań w ciągu 42 dni pobiłam 15 rekordów Polski, więc spodziewam się wszystkiego najlepszego” – dodała.

Komplementowała swój zespół szkoleniowy.

„Udało mi się zebrać ekipę profesjonalistów. Koordynatorem przygotowań została Hanna Klimek-Włodarczak, trener kadry olimpijskiej w Atlancie (1996) i Sydney (2000). Jej wiedza była dla mnie bardzo pomocna” – oceniła pływaczka, która przygotowywała się indywidualnie do igrzysk na basenach w Tychach i Jaworznie.

„Zdecydowałam, że będę trenowała na Śląsku. Tu mam przyjaciół, tu czuję się najlepiej. To była prosta decyzja” – zaznaczyła.

Przyznała, że czuje się mocniejsza niż przed poprzednimi startami paraolimpijskimi.

„Dużo medytuję, dbam o stronę psychiczną. pierwszy raz Wszystko jest ułożone tak, jak chciałam. Poza tym Rio jest moim +miejscem mocy+. Tam w 2009 wywalczyłam cztery medale mistrzostw świata. Więc… wracam do domu” – żartowała tyszanka.

Pływaczka oprócz pasji sportowej zaangażowała się w kilka akcji społecznych.

„Bo sam sport to dla mnie za mało” – zauważyła.

Hamer spotykała się m.in. z niepełnosprawnymi dziećmi i ich rodzicami.

„Emocje podczas takich spotkań były ogromne. Płakali wszyscy, łącznie z nią. Przekonywała, że te dzieci nie muszą siedzieć w domu. I w wielu przypadkach zmieniła ich życie. Karolina skutecznie walczy z wykluczeniem i niedocenianiem niepełnosprawnych” – opowiadała Sandra Krysowska z firmy zajmującej się sprzętem rehabilitacyjnym.

„Pływanie jest bardzo nudne. Ale ja je kocham” – stwierdziła zawodniczka i zadeklarowała chęć startu także w kolejnych igrzyskach w Tokio 2020.

Przygotowania mają być łatwiejsze, bo w Katowicach w tym czasie mają powstać trzy nowe baseny.


Źródło : http://eurosport.onet.pl/