Remis GKS Tychy z Olimpią Grudziądz 1:1

Jpeg

W meczu 5. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy zremisowali na własnym terenie z Olimpią Grudziądz 1:1 (0:1). W pierwszej połowie bramkę dla gości zdobył Karol Agnielski, a po przerwie punkt tyszanom zapewnił Wojciech Szumilas, dla którego był to premierowy gol w pierwszej drużynie GKS.

W 27. minucie mocny strzał z dystansu zawodnika Olimpii zatrzymał się na poprzeczce bramki GKS, ale wobec dobitki z 5. metra Angielskiego Paweł Florek był już bezradny. Chwilę później również zza pola karnego, tyle że pod drugiej stronie boiska, uderzał Łukasz Grzeszczyk, jednak piłka pofrunęła nad poprzeczką.

W przerwie spotkania na placu gry pojawił się Wojciech Szumilas, i jak się później okazało to właśnie młody wychowanek tyskich klubów dał jeden punkt „Trójkolorowym”. 20-letni pomocnik popisał się precyzyjnym strzałem z 16. metra tuż przy słupku bramki Olimpii. Podopieczni Kamila Kieresia poszli za ciosem i już sto dwadzieścia sekund później szansę miał Grzeszczyk, ale nieczysto trafił w futbolówkę.

Tyszanie w końcowej fazie spotkania osiągnęli przewagę, stwarzając sobie co jakiś czas dobre sytuacje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Prawdziwą piłkę meczową miał w 76. minucie Jakub Świerczok, który zamykał mierzone dośrodkowanie Grzeszczyka, jednak posłał piłkę wprost w Jakuba Wrąbla.

GKS notuje trzeci remis w tym sezonie. Już w najbliższą niedzielę zielono-czarno-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Bytovią Bytów.

gkstychyGKS Tychy – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)