Setny medal kajakowego MOSM-u Tychy.

mosmSekcja kajakowa MOSM Tychy zanotowała historyczny sukces – jej wychowankowie zdobyli 100. medal mistrzostw Polski. Wywalczyli go podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu Paweł Kmiecik i Mikołaj Sochacki, którzy w C-2 na 500 m sięgnęli po brąz. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem tyską ekipę czekają kolejne starty w zawodach rangi mistrzostw Polski.

Kiedy w Rio o olimpijskie medale walczyli najlepsze nasze kajakarki i kajakarze, w kraju rozgrywana jest seria zawodów rangi mistrzostw Polski w kilku kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze spisują się w nich podopieczni Sylwii i Marka Stannych, którzy przed sezonem zapowiedzieli przekroczenie „magicznej” liczby 100 medali, zdobywanych wyłącznie podczas mistrzostw Polski.

– To dla nas na pewno powód do dumy i satysfakcji, bo dowodzi, że nasi wychowankowie od lat zajmują czołowe miejsce w mistrzowskich regatach, że nie zwalniamy tempa, nie obniżamy poziomu – kajaki tychypowiedziała trener Sylwia Stany. – Niemal każdy rocznik przynosi grupę utalentowanych młodych ludzi i nasze perełki. Zaczęliśmy pracę z rocznikami z lat 80., ale na medale musieliśmy czekać, od rocznika 1990, a więc od Karoliny Naji, Arka Ożgi, Tomka Zuba, Marty Bielas. Potem przyszły zawodniczki i zawodnicy z następnych roczników – m.in. Krzysztof Wala, Marta Maleszek, Krzysztof Prusak, Magda Stanny, Marcin Żołna, Agata Sieniawska, Szymon Mielnik, Sebastian Miernik, Karol Rokosz, Paulina Noga, Dominik Wolański, Daniel Knap, Laura Dworniczok, Grzegorz Bryński, Kasia Królak, Paweł Kmiecik, Mikołaj Sochacki, Mikołaj Królak… To tylko niektóre nazwiska. Obecnie najmłodszą medalistką jest Ania Mielnik – siostra Szymka – z rocznika 2002. W tym roku sięgnęła po dwa tytuły mistrzyni Polski. W sekcji MOSM najmłodsi obecnie to 10-latkowie, niektórzy zdobywali już medale mistrzostw Śląska.

Tyska seria medalowa rozpoczęła się w 2004 roku. Oczywiście, gdyby do tego dodać medale np. mistrzostw Śląska, regat ogólnopolskich zagranicznych, było by ich z pewnością znacznie więcej. Przystępując do sezonu 2016 sekcja MOSM miała w dorobku 95 medali, a wszystko wskazuje na to, że na koniec sezonu będzie miała powyżej „setki”.


Źródło : http://www.mosm.tychy.pl/