Beerfest w Parku Śląskim.

beerfest 2016 minW ostatnie dni sierpnia w Parku Śląskim będzie znów gwarno. Po raz szesnasty odbędzie się tu Beerfest, czyli święto piwa. Impreza rozpocznie się w piątek 26 sierpnia i potrwa aż do niedzieli. Wszystko pod hasłem „Biesiadujmy po naszymu”. Oprócz klasycznego namiotu biesiadnego, podobnie jak w zeszłym roku, pojawi się też scena plenerowa. A na niej gwiazdy polskiej muzyki, m.in. Miuosh, Piersi i Grubson.

Podobnie, jak w 2015 roku i tym razem Beerfest potrwa trzy dni. Na scenie plenerowej, która zlokalizowana będzie na polach marsowych odbędzie się ponad 20 koncertów. W piątek będzie się można pobawić przy rytmach dance, a na scenie pojawią się, m.in. Fun Factory i Łobuzy. W sobotę także będzie się działo. Zagrają, m.i. Miuosh, Gooral, Czerowne Gitary, L.U.C czy Mesajah. Atrakcji nie zabraknie i w niedzielę. Gwiazdami wieczoru będą Piesi, Grubson, Vavamuffin i Kobranocka. 

Jednak Beerfest to przede wszystkim namiot biesiadny. Tu czas umilą Mirek Szołtysek, Damian Holecki, Krzysztof Respondek czy Masztalscy. Nie zabraknie też kultowego kabaretu Rak. Będzie można nie tylko napić się piwa, ale też spróbować specjałów śląskiej kuchni. 

Na stu hektarach nie zabraknie atrakcji. Na miejscu pojawi się strefa Tyskich Browarów Książęcych, strefa Piwnych Specjalności, na miejscu, w specjalnie zaaranżowanym kinie letnim na leżakach będzie można obejrzeć film. Na tych, którzy nie boją się podniebnych atrakcji będzie czekał lot balonem i lunapark. Do Parku Śląskiego zjadą się też food trucki z całego kraju. 

beerfest 2016


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/