„Boska Florence” przedpremierowo 18 sierpnia w tyskim Multikinie.

Boska FlorenceNiezwykle zabawna, prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów.  „Boska Florence” –  film Stephena Frearsa z genialną rolą Meryl Streep i Hugh Granta  sieć kin Multikino pokaże  przedpremierowo 18 sierpnia w wybranych kinach podczas sierpniowej edycji projektu „Kino na Obcasach”.

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Historia Florence Foster Jenkins stała się kanwą komedii „Boska!”, która również w Polsce zdobyła serca publiczności m.in. dzięki brawurowej roli Krystyny Jandy.

Boska Florence_Kino na Obcasach_PLAKAT

Kolejna odsłona projektu „Kino na Obcasach” odbędzie się 18 sierpnia br. w wybranych  kinach sieci Multikino.

Partnerem sierpniowej edycji „Kina na Obcasach“ jest Kinder Bueno.