JOANNA HORODYŃSKA – z cyklu „ZNANI TYSZANIE” – odc. 19

Joanna Horodyńska białaJoanna Horodyńska to polska stylistka, ikona mody, stylistka, była modelka. Kontrowersyjna, odważna i krytyczna wobec stylu pojawiających się na czerwonych dywanach gwiazd. Pracuje również jako dziennikarka modowa i personal shopper. Szerszej publiczności znana z programów „Gwiazdy na dywaniku”, „Miasto kobiet”.

Data urodzenia: 30 listopada 1975 r.
Miejsce urodzenia: Tychy
Wzrost: 175 cm
Instagram: @joannahelenahorodynska
Facebook: Facebook.com/joannahelena.horodynska

Joanna Horodyńska przyszła na świat 30 listopada 1975 roku w Tychach. W 1992 roku postanowiła wziąć udział w konkursie na Twarz Roku, w którym została jedną z nagrodzonych. Od tego czasu pragnęła zrobić karierę jako modelka, dlatego też w wieku 18 lat wyjechała do Warszawy, gdzie możliwości spełnienia marzeń było dużo więcej niż w rodzinnym mieście.

Joanna-HorodynskaPo przeprowadzce z Tychów do Warszawy, Joanna Horodyńska rozpoczęła swoją pracę jako modelka. Szybko została zauważona przez wpływowych ludzi z branży. Wyjechała do Paryża, gdzie przede wszystkim była modelką wybiegową. W latach 2000-2001 trzykrotnie pozowała dla magazynu Playboy (Polska) i raz do magazynuCKM.
W 2000 roku Joanna Horodyńska postanowiła skończyć z zawodem modelki i zająć się szeroko pojętą modą, stylizacją. W 2007 roku została laureatką Oskara Mody. W 2008 roku prowadziła blog, który otwierała zapowiedź „Postanowiłam opowiedzieć Wam nieco więcej o swoim życiu i podzielić się z Wami moimi pasjami. W moim blogu znajdziecie wiele ciekawostek oraz zdjęć z świata mody i nie tylko. Zapraszam!”. Patronem witryny była firma produkująca telefony komórkowe Sony Ericsson. W tym samym roku Horodyńska wzięła udział w reklamach tej firmy. Prowadziła również program „Pieprz” w AtomicTV oraz „New Look” w VH1 Polska.
W 2009 roku zaczęła współprowadzić program „Gwiazdy na dywaniku” w telewizji Polsat Cafe, w którym komentowała stylizacje gwiazd. Rok później została stylistką w stacji TVN, pracując przy programie „Taniec z Gwiazdami” i „Dzień Dobry TVN”. W 2014 roku była jurorem programu „Shopping Queen”, którego od drugiego sezonu jest prowadzącą.
Joannie Horodyńskiej zarzuca się, że zbyt dosłownie, poważnie, bezpośrednio komentuje modowe wpadki ludzi ze świata show-biznesu. Niektórzy wytykają jej, że sama nie potrafi się dobrze wystylizować, lecz specjaliści z branży podkreślają, że jest ona jedną z nielicznych osób w Polsce, która przenosi nawet najodważniejsze światowe trendy do swojej garderoby.