12-letni Jacek pokazał piłkarzom GKS-u jak grać o kulach [wideo]

amp futbol JacekTakiego zawodnika na treningu GKS Tychy jeszcze nie było. Na dzisiejszych zajęciach wspólnie z piłkarzami trenował 12-letni Jacek Konieczny. To najmłodszy ampfubolista w Polsce. Chłopiec urodził się z wadą niedorozwoju kończyn. Nie przeszkodziło mu to jednak w realizacji marzeń.

Wszystko zaczęło się od zwiedzania Stadionu Miejskiego. Jacek wspólnie z rodziną i zawodnikami Kuloodpornych poznał historię klubu, a następnie zapoznał się z jego wnętrzem.

– Nasi wyjątkowi goście zobaczyli miejsca, które na co dzień są niedostępne dla kibiców. Jacek  był m.in. w szatni  zawodników GKS Tychy, gabinecie do odnowy biologicznej, saunie. Następnie przejechaliśmy na drugie piętro stadionu, gdzie pokazaliśmy strefę VIP oraz loże prezydencką. Ostatnim punktem było zwiedzanie Tyskiej Galerii Sportu oraz największej na stadionie sali konferencyjnej. Zaprosiliśmy  również Jacka z rodzicami oraz zawodników  Kuloodpornych na najbliższy prestiżowy mecz z Górnikiem Zabrze- mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

Następnie Jacek z rodziną oraz zawodnikami Kuloodpornych pojechał na trening GKS Tychy.  Najmłodszy ampfutbolista w Polsce zobaczył na żywo grę wewnętrzną przed meczem z Sandecją Nowy Sącz. Po treningu piłkarze GKS Tychy sami założyli kule i przez kilkadziesiąt minut trenowali z Jackiem.

– Takie spotkanie może nam uświadomić to, że zawód sportowca jest krótki i nieprzewidywalny, ale pokazuje, że bez względu na to, co by w życiu się nie stało, zawsze znajdzie się jakaś alternatywa. Widać, że Jacek jest bardzo zmotywowany i naprawdę wielki szacunek dla tego chłopaka- dodaje Paweł Florek, bramkarz GKS Tychy.

Piłkarze GKS Tychy zagrali z Jackiem w „dziadka”,  spróbowali dryblingu o kulach,  a na koniec  najmłodszy w Polsce ampfutbolista strzelał karne, bramkarzowi GKS Tychy.

– Zacząłem już w wieku 3-4 lat i od tego czasu gram. Granie w piłkę daje mi ogromną satysfakcję , możliwość pogrania z osobami, które mają podobny problem jak ja. Moim marzeniem jest zostać sławnym piłkarzem- dodaje Jacek Konieczny, zawodnik Kuloodpornych Bielsko-Biała.

Kuloodporni chcą teraz utworzyć pierwszą w Polsce szkółkę  AMP Futbolu – Kuloodporni Future. GKS Tychy jest  oficjalnym partnerem klubu.

– Będziemy promować drużynę Kuloodpornych za pomocą social media oraz na meczach GKS Tychy. Jestem pewien, że znajdzie to pozytywny odbiór wśród kibiców. Ci ludzie zasługują na to, są przykładem dla nas wszystkich. Z tej współpracy każdy powinien wyciągnąć wnioski, dotyczące pokory i nastawienia do życia, ale też inspiracji do stawiania sobie coraz bardziej ambitnych celów i wytrwałego dążenia do nich- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

-Liczymy na to, że dzięki współpracy, społeczeństwo dowie się, że taka drużyna istnieje i mamy nadzieję, że znajdą się kolejni chętni do gry w Kuloodpornych. Chcemy pomóc w zbudowaniu pierwszej w Polsce drużyny juniorskiej- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Seniorski AMP Futbol  w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Kuloodporni Bielsko-Biała mają na swoim koncie mają już wiele sukcesów, ale nie medale są tu najważniejsze.

– Każdy zawodnik, to inna historia. Często są one bardzo dramatyczne, ludzie mieli poukładane życie, a w momencie wszystko się rozsypało. Sport daje inne spojrzenie na to wszystko. Jak tylko chcemy, możemy osiągnąć bardzo wiele. Jeżeli ja jestem w stanie grać w piłkę, to mogę robić także inne rzeczy- dodaje Marek Bagiński, Kuloodporni Bielsko-Biała.
Źródło : http://gkstychy.info/pilka/