Lipiec na tyskich drogach.

Policja KIAW minionym miesiącu doszło do 7 wypadków drogowych oraz 126 kolizji. W zdarzeniach siedem osób zostało rannych. Najbardziej niebezpieczne są takie zachowania kierowców jak niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieprawidłowe cofanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Oprócz tego jedną z częstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest nieostrożne wejście na jednię przed jadący pojazd oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

W lipcu na tyskich drogach doszło do 7 wypadków, w których siedem osób zostało rannych. Ponadto w minionym miesiącu doszło do 126 kolizji drogowych. Przyczyny zdarzeń drogowych są różne jednak najczęstszą jaką policjanci odnotowali w lipcu było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz nieprawidłowe cofanie.

Niebezpieczne są także takie zachowania kierowców jak nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym to z kolei przyczyny wypadków ze strony pieszych użytkowników dróg.

Przypominamy, że pomimo tego, iż łatwiej o stłuczkę, gdy warunki atmosferyczne nie są korzystne na drodze, to jednak wtedy kierowcy jeżdżą wolniej i ostrożnie. Jeżeli pogoda dopisuje sporo kierowców wyrusza w trasę tym bardziej w okresie wakacyjnym. Niestety wielu z nich ma zbyt „ciężką nogę”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość powoduje, że skutki zdarzenia drogowego mogą być tragiczne. Zwracamy uwagę kierowcom także żeby bacznie obserwować drogę, na której porusza się wiele jednośladów, więcej jest też pieszych użytkowników dróg.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/