Hokeiści GKS Tychy pokonali w sparingu HK Nový Jičín.

GKS Tychy HokejHokeiści GKS Tychy w sparingowym spotkaniu z HK Nový Jičín pokonali czeskich rywali 5:3. W rozgrywanej po meczu serii rzutów karnych również lepsi okazali się gospodarze. Teraz przed podopiecznymi trenera Sejby seria wyjazdowych sparingów.

Drugi sparing przed zbliżającym się sezonem Wicemistrzowie Polski rozegrali z reprezentującym drugą ligę czeską HK Nový Jičín. Choć rywal znacznie słabszy niż poprzedni (LHK Jestřábi Prostějov) to początek spotkania w ogóle tego nie odzwierciedlał. W pierwszej tercji Stefan Zigardy miał sporo pracy w swojej bramce. Najpierw dwukrotnie swoich sił próbował Dominik Novotny, a następnie Michal Chvostek chciał zaskoczyć tyskiego golkipera strzałem z okolic bulika. Gospodarze odpowiedzieli akcją rozgrywaną przez Miroslava Zatko. Nowy obrońca GKS chciał sprytnie podać przed bramkę rywali jednak krążek w ostatniej chwili przechwycili goście.

Choć w pierwszej tercji żadne gole nie padły, to w drugiej miejscowi szybko znaleźli sposób na bramkarza przeciwników. Radosław Galant doskonale wyparzył niepilnowanego Jaroslava Kristka, który dopełnił jedynie formalności pakując krążek do siatki. Na odpowiedź przyjezdnych trzeba było poczekać niewiele ponad dwie minuty jednak podopieczni trenera Sejby szybko zdołali na nowo objąć prowadzenie w spotkaniu. Najpierw dwójkową akcję na gola przełożył Kamil Kalinowski, nastepnie Filip Komorski podniósł wynik na 3:1. Przewaga dwóch bramek nieco uśpiła tyszan, którzy w pięć minut roztrwonili swoje prowadzenie w spotkaniu.

Decydująca trzecia tercja odbyła się już pod dyktando zawodników GKS. W połowie tej odsłony prowadzenie tyszanom dał Miroslav Zatko, a w samej końcówce testowany Jaroslav Kristek posłał krążek do pustek bramki. W serii rzutów karnych rozegranych po spotkaniu również lepsi okazali się tyszanie. Celne trafienia na swoim koncie zapisali Martin Vozdecky oraz Jarosław Rzeszutko.

GKS Tychy – HK Nový Jičín 5:3
1:0 Jaroslav Kristek – Radosław Galant (23:02) 4/5
1:1 Michal Chvostek – Jiri Zdenek (25:39)
2:1 Kamil Kalinowski – Marcin Kolusz (28:26)
3:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (32:45) 5/4
3:2 Michal Chvostek – Adam Uhlar – Jiri Zdenek (35:03)
3:3 Jakub Kuzilek – Michal Chvostek (40:44) 5/4
4:3 Miroslav Zatko – Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz (49:13)
5:3 Jaroslav Kristek – Bartłomiej Pociecha (59:53) 4/5

GKS Tychy: Stefan Zigardy #48, Kamil Lewartowski #18 – Mateusz Bryk #65, Michał Kotlorz #45; Bartłomiej Jeziorski #91, Filip Komorski #5, Josef Vitek #73 – Jakub Bartoń #82, Bartosz Ciura #6; Jakub Witecki #66, Jarosław Rzeszutko #13, Dawid Majoch #15 – Bartłomiej Pociecha #67, Miroslav Zatko #71; Martin Vozdecky #8, Kamil Kalinowski #10, Marcin Kolusz #85 – Marcin Horzelski #21, Kamil Górny #33; Mateusz Bepierszcz #77, Jaroslav Kristek #14, Radosław Galant #24