Transmisja starcia GKS Tychy – Pogoń Siedlce od 17.45 w Polsacie Sport!

Polsat Sport Logo mecz GKS - PogońGKS Tychy – Pogoń Siedlce to mecz z podtekstami. Dwa lata temu ci drudzy kosztem tych pierwszych utrzymali się w 1 lidze. Jak zakończy się ich spotkanie w sezonie 2016/2017?

Jeszcze dwa lata temu oba zespoły walczyły o to, by znaleźć się na miejscu, które zagwarantowałoby baraż o utrzymanie w 1 lidze. Pogoń dzięki dobremu finiszowi zdołała dogonić GKS, przez co końcówka była bardzo emocjonująca. Ostatecznie to właśnie drużyna z Siedlec prezentowała lepszą formą pod koniec sezonu, co zaowocowało osiągnięciem celu. Później Pogon pokonała w barażach Raków Częstochowa i zapewniła sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Tyszanie z kolei spadli poziom niżej, lecz po sezonie z powrotem zanotowali wielki powrót.

Teraz przed GKS-em trudne chwile, bo pierwszy sezon po awansie nigdy nie jest łatwy. To jednak nie zraża podopiecznych Kamila Kieresia. Ściągnięcie choćby Jakuba Świerczoka ma zagwarantować tyszanom spokojny byt. Rywale z Siedlec również chcą uniknąć nerwowej końcówki sezonu. Mają w tym pomóc Marcin Burkhardt – były zawodnik m.in. Amiki Wronki czy Legii Warszawa.

Oba zespoły mają za sobą po dwa mecze w Pucharze Polski. Piłkarze GKS-u Tychy najpierw wyeliminowali ŁKS Łomżę, a następnie okazali się gorsi od Olimpii Zambrów. Z kolei siedlczanie najpierw ograli Stilon Gorzów, a później przegrali z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. 

Jak wypadną w pierwszym spotkaniu 1 ligi?


Źródło : http://www.polsatsport.pl/