Czy Karolina pojedzie na staż do Brukseli ? To zależy też od nas. Pomożecie ?

Eurostaż minWczoraj na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy list od naszej czytelniczki – Karoliny Cielniaszek. Bierze ona udział w ogólnopolskim konkursie EuroStaż, w którym do wygrania jest staż w Europarlamencie w Brukseli. Przez pierwsze dwa etapy Karolina przebrnęła w tempie ekspresowym, natomiast trzeci etap to głosowanie na zwycięzcę, które odbywa się za pomocą Facebooka.

Jako, że dobro Wszystkich Tyszan i Tyszanek nie jest nam obce zwracamy się wraz z Karoliną o Waszą pomoc. Zagłosujmy na Karolinę, pozwólmy spełnić jej marzenie, pozwólmy jej wyjechać na EuroStaż, bądźmy dumni że to dziewczyna z naszego miasta będzie reprezentowała Tychy w Brukseli.

Liczymy na Was !!! Głosujcie i udostępniajcie !!!

Głosujemy na FABEBOOKU – https://apps.facebook.com/po-eurostaz

Poniżej prezentujemy Wam treść listu od Karoliny :

Witam,
Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. W tym roku napisałam matury a następnie rozpoczęłam wakacje.
W moim życiu nigdy nie było czasu na nudę, działałam w tyskiej drużynie harcerskiej, udzielałam się w szkole… W te wakacje także postanowiłam zrobić coś więcej i wzięłam udział w ogólnopolskim konkursie EuroStaż, w którym do wygrania jest staż w Europarlamencie w Brukseli. Jeszcze pamiętam jak odpowiadałam na pytania w wywiadzie dotyczącym mojego pobytu wraz z członkami Klubu Europejskiego z „Kruczka” w Parlamencie w Strasburgu podczas konkursu Euroscola a tu już pojawił się kolejny ważny konkurs na horyzoncie.
Postanowiłam wziąć w nim udział. Drugi etap polegał na napisaniu dwóch prac w języku angielskim. Gdy wysłałam prace nie sądziłam, że przyniesie to jakiś sukces, ponieważ skala konkursu jest ogromna. Kilka dni temu dostałam odpowiedź, że spośród 1167 prac, jury wybrało 141 najlepszych i moje prace się tam znajdują (http://www.eurostaz.pl/wyniki-ii-etapu).
Dlaczego to Państwu piszę?
Trzecia część konkursu polega na głosowaniu na zwycięzcę przez Facebooka. Wszystko jest w rękach głosujących. Jestem pewna, że w naszym wspaniałym i rozwijającym się mieście każdego dnia z tego portalu korzysta mnóstwo osób. Jeden klik każdego z nich mógłby sprawić, że młoda, uśmiechnięta dziewiętnastolatka z tyskiego liceum odbyłaby staż w Europarlamencie w Brukseli lub pojechała tam na wyjazd studyjny (nagroda za drugie i trzecie miejsce). Liczą się trzy najlepsze wyniki z każdego województwa.
Pokażmy jak silne jest nasze miasto. W końcu wiemy, że Tychy to dobre miejsce. Czy możemy razem osiągnąć sukces?
Głosować można tutaj, tylko przez komputer:
https://apps.facebook.com/po-eurostaz

Byłabym wdzięczna, gdyby o tym konkursie dowiedziało się wielu naszych mieszkańców, ponieważ wierzę, że razem jesteśmy w stanie wiele zdziałać.
Głosowanie trwa do 5 sierpnia. Dziękuję serdecznie za pomoc.
Z poważaniem,
Karolina Cielniaszek

Eurostaż