Hospicyjna akcja : ”Kwiaty do skarbonki”.

hospicjum

Drodzy Państwo,
Prosimy gorąco o włączenie się w hospicyjną akcję: ”Kwiaty do skarbonki” i wsparcie w ten sposób Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.

Od 2006 roku otrzymujemy pomoc finansową z inicjatywy osób, które decydują się wesprzeć hospicjum w czasie swoich rodzinnych uroczystości: pogrzebowych, weselnych, Chrztu Świętego, oraz Komunii Świętej. Zaproszeni goście zamiast kwiatów wrzucają do puszek hospicyjnych pieniądze na rzecz działalności hospicyjnej. Jest to szczególny czas, gdzie można czynić dobro, budować dzieło ludzkiej życzliwości i troski o bliźniego.

Jak można się włączyć w pomoc?

Należy zadzwonić do biura Stowarzyszenia pod numer telefonu: 509 246 817 w godzinach od 8.00 – 12.00 od poniedziałku do piątku i zgłosić chęć pomocy. Na uroczystość przyjdą o ustalonej godzinie wolontariusze hospicyjni z identyfikatorami oraz puszkami hospicyjnymi i będą kwestować w wyznaczonym przez Państwa miejscu (zazwyczaj po zakończonej ceremonii, przy wejściach do kościoła).
Pieniądze można zebrać osobiście, wtedy należy pobrać z biura puszkę hospicyjną po uprzednim zadzwonieniu pod wyżej wskazany numer telefonu. Po uroczystości otrzymacie Państwo podziękowanie oraz informację o zebranej kwocie.

Państwa inicjatywa zakwitnie nadzieją w sercach chorych, i ich bliskich, dając im pewność, że nie są sami i opuszczeni w trudnym czasie choroby i odchodzenia…

Hospicjum Akcja Kwiaty Do Skarbonki PLAKAT


Źródło : http://www.hospicjum.tychy.pl/