Falcons Tychy w finale PLFA I

Falcons - Dukes wynik

W rozegranym w sobotę 9 lipca półfinale PLFA I drużyna Tychy Falcons pokonała Warsaw Dukes 88:34. Tym samym Sokoły zapewnili sobie awans do finału rozgrywek.

Dwóch znakomitych rozgrywających i dwa zabójczo skuteczne ataki – półfinałowe starcie Sokołów z Książętami zapowiadało się ultraofensywnie i faktycznie takie było. Sokoły ugrały aż 88 punktów, co jest największą zdobyczą w historii PLFA, a obie drużyny wbiły rywalom w sumie 122 punkty i tym samym wyrównały rekordowy wyczyn drugoligowców Green Ducks i Rhinos. Kibice zgromadzeni na bocznym boisku Stadionu Miejskiego GKSu Tychy byli świadkami aż siedemnastu przyłożeń. „Tyska strzelanina” była świetną reklamą futbolu amerykańskiego w wydaniu PLFA.

Zwycięskie Sokoły już za dwa tygodnie zagrają na własnym terenie w pierwszoligowym finale. Ich rywalem będzie wygrany starcia Outlaws Wrocław z Gliwice Lions. Dla Warsaw Dukes sezon dobiegł końca. Beniaminek może pochwalić się imponującym bilansem 7 wygranych w 9 meczach. W finale PLFA I Falcons zagrają nie tylko o pierwszoligowe mistrzostwo, ale przede wszystkim o bezpośredni awans do Topligi.
Tychy Falcons – Warsaw Dukes  88:34 (21:6; 27:28; 16:0; 24:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Pawła Szepiszczaka po 40-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Richter)
14:0 przyłożenie Jacka Wróblewskiego po 35-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Richter)
14:6 przyłożenie Krzysztofa Ufnala po 72-jardowej akcji po podaniu Avery’ego Nelomsa
21:6 przyłożenie Pawła Szepiszczaka po 10-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Richter)

II kwarta
21:14 przyłożenie Krzysztofa Ufnala po 12-jardowej akcji po podaniu Avery’ego Nelomsa (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Rot po podaniu Avery’ego Nelomsa)
28:14 przyłożenie Keitha Rey’a po 50-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Richter)
28:20 przyłożenie Avery’ego Nelomsa po 8-jardowej akcji biegowej
34:20 przyłożenie  LaParisha Lewisa po 82-jardowej akcji powrotnej po wykopie
34:27 przyłożenie Avery’ego Nelomsa po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Ufnal)
42:27 przyłożenie Keitha Raya po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)
42:34 przyłożenie Jasona Livingstona po 90-jardowej akcji po podaniu Avery’ego Nelomsa (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Ufnal)
48:34 przyłożenie Mateusza Błazika po 8-jardowej akcji biegowej

III kwarta
56:34 przyłożenie Łukasza Szelongiewicza po 30-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)
64:34 przyłożenie LaParisha Lewisa po 40-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)

IV kwarta
72:34 przyłożenie Jacka Wróblewskiego po 10-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)
80:34 przyłożenie Arkadiusza Kanickiego po odzyskaniu w polu punktowym Dukes piłki zgubionej przez rywali (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)
88:34 przyłożenie Grzegorza Dominika po 10-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)

Mecz obejrzało  500 widzów.

MVP meczu: Arkadiusz Kanicki (defensywny liniowy Tychy Falcons)


Źródło : http://plfa.pl/