Potrącenie 11 letniego rowerzysty na ul. Sikorskiego.

Tychy - ulica SikorskiegoTyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Tychach na ul. Sikorskiego. Kierujący fiatem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 11-letniego rowerzystę. Poszkodowany chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.30 w Tychach na ul. Sikorskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11–letni chłopiec przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych na swoim rowerze. Kierujący Fiatem Punto 73-letni tyszanin, jadąc prawym pasem ruchu, potracił rowerzystę. W wyniku zdarzenia poszkodowany 11-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Przypominamy!
Na oznakowanym przejściu dla pieszych rowerzysta ma obowiązek pieszo przeprowadzić swój rower na drugą stronę jezdni. Należy się wcześniej upewnić, czy jest bezpiecznie i wszystkie samochody się zatrzymały. Natomiast kierowcom przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, gdyż zdarzenia z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego mogą być tragiczne w skutkach.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/