Nocne remonty i kolejne inwestycje drogowe.

remont drogi w nocySezon remontowy w pełni, a to oznacza czas wzmożonych prac na drogach. Choć poruszający się po Tychach kierowcy muszą liczyć się z miejscowymi zawężeniami, to jednak remonty nie powodują większych utrudnień, tym bardziej, że niektóre prowadzone są nocą.

Tak jest na ulicy Żwakowskiej, gdzie remontowany jest fragment pomiędzy ul. Harcerską a ul. Stoczniowców. By zminimalizować utrudnienia w ruchu część prac – w tym asfaltowanie – zaplanowano w godzinach wieczornych. Prace prowadzone są etapami i potrwają do połowy przyszłego tygodnia. Drogowców będzie można spotkać także na ulicy Batorego, która zyska nową nawierzchnie na odcinku od ul. Bocheńskiego w kierunku Braterskiej i na ul. Sienkiewicza. Podobny remont prowadzony jest na ul. Miarki – tam oprócz drogi wyremontowany zostanie jeszcze chodnik.

Ruszyły też kolejne inwestycje. Jedną z najnowszych jest przebudowa ulicy Estkowskiego. Droga i przylegający do niej chodnik zyskają nową nawierzchnię z kostki brukowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Korczaka do skrzyżowania z ul. Elfów. Dodatkowo ulica będzie odwodniona i oświetlona, a w rejonie budynków zostaną wyznaczone miejsca parkingowe. Przez cały czas trwania budowy zostaną zapewnione przejścia dla pieszych oraz zapewniony dojazd pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów służb miejskich do posesji. Wartość inwestycji to blisko 350 tys. zł, a roboty potrwają do końca sierpnia. Za inwestycje odpowiada wyłoniona w drodze przetargu firma Novum Stone Expert.

Prace trwają także na ulicy Paprocańskiej. Tam na odcinku od ul. Jesiennej do ul. Prostej powstanie sześć zatok postojowych równoległych do jezdni. Łącznie przybędzie 9 miejsc parkingowych, a ich nawierzchnia wykonana zostanie z ażurowych płyt. Planowo prace zakończą się w sierpniu, a ich wykonawcą jest firma ?DROKAN-1?, która zaproponowała najtańszą cenę w przetargu. Wartość umowy to 85 mln zł.

Jednocześnie te dwie inwestycje – przebudowa ul. Estkowskiego oraz budowa parkingu przy ul. Paprocańskiej – będą zsynchronizowane z pracami realizowanymi przez Regionalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Na obu placach budowy zaplanowano bowiem wymianę wodociągów. Kiedy te roboty się zakończą, front robót zostanie przekazany wykonawcom MZUiM.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/