Puchar Kontynentalny znów w Tychach !

gkstychyContinental Cup IIHFHokeiści GKS-u Tychy będą gospodarzem turnieju II rundy Pucharu Kontynentalnego! Taką decyzję podjęto podczas corocznego zjazdu IIHF-u w Budapeszcie dotyczącego Pucharu Kontynentalnego. – Podczas głosowania tyski klub wygrał z węgierskiem Miszkolcem, który także chciał mieć tę imprezę u siebie. Przyznanie tej imprezy GKS-owi to docenienie organizacji turnieju Pucharu Kontynentalnego z minionego sezonu. Szykują się bardzo ciekawe rozgrywki międzynarodowego z udziałem polskich drużyn, bo przecież mamy także Ligę Mistrzów z udziałem Cracovii – powiedział na gorąco obecny na mitingu IIHF-u w Budapeszcie prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka.

GKS Tychy

Turniej drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego w Tychach odbędzie się od 21 do 23 października. Rywalami wicemistrzów Polski będzie węgierski Jegesmedvek Miszkolc, Dunarea Galati z Rumunii i Acroni Jesenice ze Słowenii. Zwycięzca zmagań na lodowisku Stadionu Zimowego w Tychach awansuje do trzeciej – półfinałowej rundy Pucharu Kontynentalnego, która odbędzie się od 18 do 20 listopada we Włoszech. Tam czekają już gospodarze z Ritten, Kazachowie z Atyrau i Białorusi z Soligorska.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie hokeiści z Tychów dotarli aż do finałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego we francuskim Rouen, gdzie sięgnęli po historyczny dla polskiego hokeja brązowy medal w tych rozgrywkach.


Źródło : http://www.pzhl.org.pl/