Kilar4Kids w Mediatece.

KILAR4KIDSKILAR4KIDS – 25.06.2016 (sobota) godz. 11:00, Mediateka    

AUKSO4KIDS to cykl adresowany do najmłodszych melomanów. W ramach każdego ze spotkań w tyskiej Mediatece odbywają się warsztaty, projekcje filmowe i mini koncert w wykonaniu znakomitych muzyków Orkiestry AUKSO. Bohaterem czerwcowego spotkania będzie Wojciech Kilar – jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

Wojciech Kilar. Mógł mieszkać w Hollywood, ale wybrał Śląsk na swoją ojczyznę. Najbardziej rozpoznawalne motywy muzyczne polskiej kinematografii wyszły spod jego ręki. Współpracowali z nim najwięksi polscy reżyserzy, m.in.: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Roman Polański, ale doceniony został także za oceanem (to on jest autorem muzyki do filmów takich jak: „Dracula” czy „Dziewiąte Wrota”). W swojej twórczości Kilar chętnie sięgał do muzyki sakralnej oraz polskiego folkloru. Prywatnie człowiek niezwykle religijny, lubiący chodzić po górach, kochający nad życie swoją żonę Barbarę, i… koty.

Warsztaty dedykowane dla dzieci w wieku 6-12 lat; prowadzenie Lidia Kućmierz.
Bilety na warsztaty AUKSO4KIDS w promocyjnej cenie 10 zł / dziecko dostępne wyłącznie w przedsprzedaży w punktach Ticketpro na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.ticketpro.pl
Liczba miejsc ograniczona. Rodzice – wstęp wolny.


Źródło: Materiały promocyjne organizatora.