Zbierają pieniądze dla szpitala. Piłka będzie w grze przez 24 godziny.

sportowe-tychy-300x252Czwarta edycja Całodobowego Meczu Piłki Nożnej odbędzie się w Tychach. To impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Miejskiego.

– Ideą takich meczów jest szerzenie sportu, zdrowego stylu życia oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu. A przy okazji pojawił się pomysł wsparcia różnych inicjatyw – tłumaczy Sławomir Buturla, wiceprezes Stowarzyszenia Sportowe Tychy, który jest inicjatorem imprezy.

W sumie na boisku pojawi się około pół tysiąca ludzi – m.in. bokserzy, hokeiści i piłkarze. Stowarzyszenie Sportowe Tychy wesprze w ten sposób fundację „Cicha Nadzieja”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup respiratora transportowego dla Szpitala Miejskiego w Tychach. – To urządzenie dla najciężej chorych pacjentów, którzy sami nie są w stanie oddychać – mówi Marek Krawczyk, dyrektor szpitala.

Koszt takiego sprzętu to około 31 tys. złotych.

IV Całodobowy Mecz Piłki Nożnej rozgrywany będzie na kompleksie piłkarskim im. Alfreda Potrawy, przy ul. Andersa 22 w Tychach. Impreza rozpocznie się 1 lipca o godz. 15 i potrwa do 2 lipca, do godz. 15.


Źródło : http://www.radioexpress.pl/