Bezpłatny wykład „Jak ułatwić poród”.

Ryszard Poręba25 czerwca o godzinie 10.00 w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez rozpocznie się ostatni przed wakacjami wykład dla mieszkańców w cyklu spotkań z okazji 45-lecia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach.

„Jak ułatwić poród” opowie prof. zw. dr hab. n. med. Ryszard Poręba, specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa, przedstawiając takie metody, jak poród w wodzie i na kole porodowym.

Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja koła porodowego wraz z instruktażem sposobów jego wykorzystania. Urządzenie to, użytkowane wcześniej przez rodzące pacjentki naszego szpitala, wraca na trakt porodowy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego do dyspozycji przyszłych mam. Panie, które planują ciążę lub oczekują już dziecka będą miały okazję osobiście sprawdzić, jak działa koło porodowe. Będą się mogli przekonać o tym  także przyszli tatusiowie, bo urządzenie daje możliwość odbycia rodzinnego porodu i wsparcia swojej partnerki podczas narodzin potomka.

Prof. Ryszard Poręba od lat pracuje nad nowoczesnymi metodami łagodzenia bólu porodowego, z których wiele wprowadził w tyskim szpitalu.  W okresie minionych 25 lat organizował na ten temat szereg ogólnopolskich sympozjów w Tychach dla pielęgniarek i położnych. Długoletni ordynator Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Tychach Śląskiej Akademii Medycznej w swojej kilkudziesięcioletniej pracy naukowej poświęcił się m.in. leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych kobiet (jest przewodniczącym Rady Programowej Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy), prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w latach 2009-2012.


Źródło : http://umtychy.pl/