Wykład na temat chorób tropikalnych.

Choroby tropikalne18 czerwca o godzinie 10:00 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez odbędzie się wykład dr. Ryszarda Jankiewicza dla mieszkańców pt. Choroby tropikalne – doświadczenia własne.

Ryszard Jankiewicz jest pierwszym polskim lekarzem zarejestrowanym i oficjalnie pracującym w Tanzanii. Jest on jedynym chirurgiem pracującym w regionie Lindi, liczącym ponad milion mieszkańców.

Publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. W 2005 roku otrzymał Medal Alberta Schweitzera, przyznawany przez Polską Akademię Medyczną.

Spotkanie z dr. Jankiewiczem wchodzi w cykl wykładów, organizowanych  w ramach obchodów przypadającej na ten rok 45. rocznicy powstania  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy planują urlopowe wyjazdy w egzotyczne miejsca oraz osoby chcące zdobyć ciekawe informacje o odległych zakątkach świata.

Dr Ryszard Jankiewicz w 1968 roku uzyskał tytuł lekarza medycyny w Akademii Medycznej w Lublinie. Po stażu odbytym w Szpitalu Klinicznym w Lublinie, w 1970 roku rozpoczął pracę w Oddziale Chirurgicznym Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. W 1978 roku uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej i stanowisko zastępcy ordynatora.

Na przełomie lat 1978/79 przez pół roku, a następnie przez dwa lata w okresie 1981-83 Jankiewicz pracował jako szef oddziału chirurgicznego Oluyoro Catholic Hospital w Ibadanie w Nigerii. Na przełomie lat 1988/89 pracował przez pół roku w Hospital Albert Schweitzer na Haiti. Od 1991 roku przebywa i pracuje w Tanzanii, początkowo jako dyrektor i szef Oddziału Chirurgicznego w St. Francis Hospital w Ifakarze, a następnie od 1995 roku w St. Walburg Hospital w Nyangao.


Źródło : http://umtychy.pl/