12 czerwca – zmiana rozkładu jazdy Kolei Śląskich.

Zmiana rozkładu PKP

W okresie wakacyjnym spółka PKP Polskie Linie Kolejowe będzie prowadziła intensywne prace remontowo-modernizacyjne. Na kilku liniach będzie się to wiązało z utrudnieniami dla pasażerów. Wprowadzony 12 czerwca nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywać do 3 września.

Konieczność wprowadzenia zmian wynika z kolejnego etapu prac remontowo-modernizacyjnych zarządcy infrastruktury. Jest to trzecia korekta rozkładu jazdy spośród pięciu planowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA w rozkładzie jazdy 2015/2016.

Największe utrudnienia będą miały miejsce na liniach Cieszyn – Czechowice-Dziedzice oraz Katowice – Racibórz/Bohumin. Nieco mniej uciążliwe prace będą prowadzone na linii Katowice – Zwardoń  i Katowice – Wisła Głębce.

Najważniejszymi zmianami są:

  • na linii Katowice – Zwardoń (S5) w określonych dniach dwa nocne pociągi na górskich odcinkach zostaną zastąpione autobusami,
  • na linii Czechowice-Dziedzice – Cieszyn (S58) w określonych dniach zostanie całkowicie wstrzymany ruch pomiędzy stacjami Cieszyn a Cieszyn Marklowice. Na tym odcinku za odwołane pociągi będą kursować zastępcze autobusy,
  • na linii Katowice – Wisła Głębce (S6) dwa popołudniowe pociągi w połowie lipca zostaną zastąpione autobusami na odcinku Katowice – Pszczyna,
  • na linii Katowice – Rybnik – Racibórz/Bohumin (S7/S71) w połowie lipca nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Orzesze – Czerwionka. W związku z tym pomiędzy tymi stacjami zostaną uruchomione zastępcze autobusy. Ponadto, aby skrócić czas przejazdu dla osób pokonujących dłuższe odległości, Koleje Śląskie uruchomią przyspieszone autobusy na trasie Katowice – Czerwionka.

Wszystkie powyższe zmiany wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej naszej spółki oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Szczegółowe informacje dot. zmian w rozkładzie można znaleźć także w specjalnej informacji temu poświęconej dostępnej w zakładce rozkład jazdy.

Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi ewentualnego wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com.

Skargi, reklamacje i pytania należy kierować na jeden z trzech poniższych adresów e-mail:


Źródło : http://kolejeslaskie.com/