10 kierowców na „podwójnym gazie”.

policja alkomat 1W minioną sobotę policjanci prowadzili działania p.k. „Trzeźwość”. Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 800 kierujących. W ręce mundurowych wpadło 10 kierowców na „podwójnym gazie”. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Sobotnie działania rozpoczęły się o godzinie 19.00 i trwały do godziny 3.00. W tym czasie patrole mundurowych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas akcji stróże prawa skontrolowali prawie 800 kierujących. W trakcie działań policjanci zatrzymali aż 10 osób, które zdecydowały się prowadzić swój pojazd pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Siedmiu z nich popełniło przestępstwo prowadząc w stanie nietrzeźwości, z kolei trzech popełniło wykroczenie prowadząc po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/