Kwiaty na tyskich rondach i rabatach.

kwiaty na rondachZ końcem maja Miejski Zarząd Ulic i Mostów zakończył letnie nasadzenia kwiatów. Będą one zdobić tyskie rabaty, ronda i skrzyżowania, aż do późnej jesieni. Łącznie w mieście nasadzonych zostało kilkanaście tysięcy roślin. Głównie są to begonie i aksamitki, zastosowano także kwiaty wysokie oraz dalie.

Podobnie jak w latach ubiegłych ciekawą dekorację zyskało rondo Sublańskie. To wyjątkowe rondo, bowiem jako jedyne w Tychach obsadzone jest wyłącznie kwiatami. Tam wśród różowych begonii stale kwitnących i żółtych aksamitek zastosowano także wysokie rośliny – kanny. Całość otoczona została sznurem jasnoszarych roślin. W podobny sposób zostały zaaranżowane pozostałe rabaty w naszym mieście, między innymi te wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego. Kanny rozkwitną też na rondzie Paprocańskim.

Jednak wysokich roślin nie można stosować wszędzie. Te, które rosną przy drogach, muszą zostać dobrane tak, by nie ograniczały widoczności kierowcom. Zatem przede wszystkim ma być bezpiecznie. Stąd też na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ulicami Budowlanych i Edukacji oraz na skrzyżowaniu al. Bielskiej z al. Niepodległości zastosowano wyłącznie rośliny niskie (begonie, aksamitki oraz starca). Podobna kompozycja rozkwitnie na rabatach przy budynku Sądu Rejonowego.

Nowością są natomiast dalie, które nasadzono przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Grota-Roweckiego. Dotychczas rosły tam krzewy i róże. Niemniej w ubiegłym sezonie na skrzyżowaniu prowadzone były roboty i jedną z rabat rozkopano. Co więcej, wiadomo już, że jesienią ponownie wrócą tu ekipy remontowe. Do czasu zakończenia wszystkich zaplanowanych na ten sezon prac, rabatę ozdobiły dalie.

Koszt letnich nasadzeń to blisko 16 tysięcy złotych.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/