Dzień Dziecka w Miejskim Centrum Kultury.

dzien dziecka MCKW niedzielę, 29 maja, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, aby razem z nami świętowali najbardziej magiczny dzień w roku – Dzień Dziecka.
Miejskie Centrum Kultury przygotowało szereg atrakcji, które przeniosą wszystkie dzieci, te młodsze i starsze, do krainy zabawy i uśmiechu.

W programie:

12.00 – Projekcja filmu dla dzieci pt. „Złoty Koń” (2014)

13.15 – Aktywny Ogród – dmuchańce, warsztaty plastyczne, gry i zabawy, czytanie bajek, malowanie buziek

15.00 – „Czerwony Kapturek w Wilkowyjach” – spektakl w wyk. dziecięcej grupy teatralnej WW (działającej przy Klubie Wilkowyje MCK)

15.30 – Aktywny Ogród – ciąg dalszy

17.00 – Malina Prześluga „Dziób w dziób” – spektakl dla młodzieży i nie tylko…

„Dziób w dziób” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i przynależności, która rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk. Przejmująca historia małego wróbla Przemka, który szuka akceptacji, przyjaźni i swojego miejsca „na dzielni” wśród zaślepionej pragnieniem władzy subkultury gołębi. W historię zamieszana jest również kotka, odwieczny wróg ptaków, która w głębi duszy, tak jak i Przemek, czuje się samotna i odtrącona przez inne zwierzęta zamieszkujące sąsiedztwo.

reżyseria: Paweł Drzewiecki scenografia i kostiumy: Izabela Wądołowska asystentura scenograficzno-kostiumowa: Noemi Berenstein i Paulina Plinta muzyka: Anna Czekańska, Joanna Piwowar-Antosiewicz słowa piosenek: Joanna Piwowar-Antosiewicz obsada: Alina Bachara, Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Agnieszka Szumańska, Monika Szydłowiecka, Krzysztof Kulbicki, Piotr Kumor

18.30 – Zakończenie imprezy

Wstęp wolny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: Czas Dzieci (www.czasdzieci.pl) oraz Silesia Dzieci www.silesiadzieci.pl