8 zarzutów dla włamywacza recydywisty.

POlicja TYCHYTyscy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o liczne włamania do parkomatów. Zatrzymany usłyszał 8 zarzutów. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Tyscy policjanci pracowali nad sprawą włamań, do których dochodziło w mieście od ponad miesiąca. Sprawca włamywał się do parkomatów, z których kradł bilon. Łupem włamywacza padło niemal 5 tys. zł. Przestępca wpadł. gdy po raz kolejny próbował włamać do parkomatu, tym razem przy ulicy Dmowskiego. Mężczyzna uciekł, jednakże zbyt długo nie cieszył się wolnością. Policyjne patrole natychmiast rozpoczęły poszukiwania włamywacza. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaledwie po paru minutach sprawca został namierzony przy ulicy Grota Roweckiego.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu 8 zarzutów kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat więzienia. 38-latek w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/