MCK w Tychach zaprasza na drugą w tym sezonie odsłonę kina plenerowego

wyjscie przez sklep z pamiątkami3 czerwca o godzinie 21.30 Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na drugą w tym sezonie odsłonę kina plenerowego. Tuż po zachodzie słońca wyświetlimy film „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.
„Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co Szczęki dla surfingu…” – mówi Banksy, legendarny, brytyjski artysta graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat. „Wyjście przez sklep z pamiątkami” jest jego reżyserskim debiutem i genialną prowokacją, podobną do zaskakujących akcji ulicznych Banksiego.
Bohaterem jest Therry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage’ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy „murze bezpieczeństwa” w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie.

Tytuł oryginalny: Exit Through the Gift Shop

Reżyser: Banksy

Występują: Banksy, Shepard Fairey, Thierry Guetta, Rhys Ifans, Space Invader, Joshua Levine

Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania

Rok produkcji: 2010

Język oryginalny: angielski

Gatunek: komedia, dokumentalny

Czas trwania: 87 min.

Wstęp wolny.

3 czerwca (piątek), godzina 21.30

Tychy, ul. Boh. Warszawy 26, Ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach