Marcin Held zrewanżował się Jansenowi ! Dominujące zwycięstwo Polaka !

Marcin Held zrewanżował się Davowi Jansenowi za porażkę sprzed trzech lat. Na gali Bellator 155 zawodnik Ankosu w pełni zdominował i ostatecznie wygrał z Amerykaninem przez decyzję sędziowską.

Held-2Walka rozpoczęła się atakiem Marcina i praktycznie cały czas toczyła się pod jego dyktando. Polak na przestrzeni trzech rund udowodnił, że nie zatrzymał się w zawodniczym rozwoju – wykazał się dobrym cardio oraz skutecznym boksem. Był w stanie punktować w stójce, a także w klinczu, nie miał również problemów z przeniesieniem walki do parteru.

Prócz kilku fragmentów pojedynku, w których Jansen kontrolował Marcina z góry, to Tyszanin prowadził starcie, narzucając oponentowi swój styl walki. Szczególnie efektywnym narzędziem w rękach Helda były łokcie, którymi – będąc na ziemi – rozcinał twarz rywala i zaznaczał swoją przewagę na kartach punktowych. Marcin kilkukrotnie miał także okazję do poddania (skrętówka), lecz nie starał się za wszelką cenę zakończyć walki przed czasem – zachowując siły i parterową pozycję. Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie (2x 29-28, 30-27) przyznali zwycięstwo Polakowi.

Held (MMA 22-4, 1. w rankingu MMAROCKS) w Bellatorze walczy od 2011 roku. Podczas debiutu w organizacji (wtenczas) Bjorna Rebneya musiał uznać wyższość Michaela Chandlera, który poddał go duszeniem trójkątnym w pierwszej rundzie. W kolejnej walce pokonał na punkty Philippe’a Novera i dalej odniósł trzy kolejne zwycięstwa, aż w 2013 roku został zatrzymany właśnie przez Jansena. Od tego czasu Polak zwyciężał aż sześciokrotnie, pokonywał m.in. Rodrigo Cavalheiro, Patricky’ego Freirę i Alexandra Sarnavsky’ego. W 2015 roku w walce o pas mistrzowski wagi lekkiej uległ na punkty Willowi Brooksowi podczas gali Bellator 145.

Pojedynek z Jansenem był przedostatnim w obowiązującym kontrakcie Marcina. Tyszanin od momentu zmiany na stanowisku dyrektora organizacji (Rebney’a w 2014 roku zastąpił Scott Coker) niezbyt przychylnie wypowiada się na temat swojego pracodawcy. Niedawno w jednym z wywiadów wspomniał nawet o tym, iż są to jego dwie ostatnie walki dla Bellatora.

 


Źródło : http://www.mmarocks.pl/