MARTA ŚCISŁOWICZ – z cyklu „ZNANI TYSZANIE” – odc. 6

scislowicz martaMarta Ścisłowicz (ur. 2 maja 1984 w Tychach) – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu w 2007. W latach 2007–2012 występowała na deskach Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Od roku 2007 występuje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Obecnie współpracuje także ze Starym Teatrem w Krakowie oraz z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach.

Rok 2007 – Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Roksany w przedstawieniu Cyrano de Bergerac i za rolę Renee w przedstawieniu „Madame de Sade” na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Rok 2007 – Wykształcenie – rok ukończenia studiów PWST we Wrocławiu.

Marta Ścisłowicz strażacy

Rok 2013 – Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą za rolę w spektaklu „Caryca Katarzyna” na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Boska Komedia” w Krakowie; uzasadnienie jury: „jej hojność i wdzięk który sprawił, że cały zespół aktorski był zgrany i że publiczność mogła doświadczyć niesamowitej teatralnej przygody. Ten występ zredefiniował zasady polityki cielesności w nowy sposób naświetlając kwestie seksualności, tożsamości i gender”.

Rok 2014 – Nagroda dla najlepszej aktorki w plebiscycie publiczności XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi za rolę w spektaklu „Caryca Katarzyna” z Teatru im. Żeromskiego w Kaliszu.

Rok 2014 – Główna Nagroda Aktorska za rolę Katarzyny II w spektaklu „Caryca Katarzyna” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.