Tyski Festiwal Kultury Młodzieżowej

W sobotę, 7 maja, w godz. 14-19 w Parku Jaworek odbędzie się Tyski Festiwal Kultury Młodzieżowej. Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Tychy w ramach kampanii „Dopalacze #ZaŻycie”.

tyski festiwal kultury mlodziezowej

W programie:

Strefa Sportów:
– organizacja 3 tematycznych warsztatów:

  • Parkour – pokaz i warsztaty dla uczestników,
  • Capoeira – pokaz i trening otwarty dla uczestników,
  • BootCamp – ekstremalny bieg z przeszkodami – trening na specjalnym torze przeszkód (tor będzie funkcjonować przez cały festiwal, by każdy mógł się z nim zmierzyć).
Strefa Sztuki i Fotografii:
– organizacja 3 tematycznych warsztatów:

  • Street art – graffiti,
  • Podstawy Fotografii,
  • Warsztaty animacji poklatkowej

Strefa Relaksu:
– strefa, gdzie w luźnej formie będą przeprowadzane krótkie wywiady z ekspertami prowadzącymi warsztaty, zaproszonymi gośćmi, uczestnikami, w strefie dodatkowo znajdą się różnego rodzaju gry planszowe, tangramy, zabawki logiczne.

Strefa Ekspertów:
– organizacja stanowisk konsultacyjnych z ekspertami, np. specjalistów ds. uzależnień, lekarza, ratownika medycznego, psychologa. W planie jest również organizacja warsztatów z każdym ze specjalistów dla grup młodzieżowych w formie nie tylko pogadanek, ale zabaw, zagadek, zadań do rozwiązania.

Instalacja ZAŻYJ WOLNOŚCI:
– wspólna akcja happeningowa – tworzenie przestrzennej instalacji wykonywanej z materiałów recyklingowych: płyt CD, jednorazowych naczyń, kabli, zużytych elementów komputerowych itp.

Wstęp wolny.

Źródło : http://umtychy.pl